Menstruace v létě: jak ji pohodlně zvládnout?

blog_CTA_desktop_menstruace-v-lete-1

Menstruovat v létě není ten nejpříjemnější zážitek, především pokud krvácení přijde před plánovanou dovolenou. Ke křečím se totiž přidá navíc fyzická zátěž z horkého počasí a nervozita z koupání nebo jiných letních aktivit. Pokud ale budete dodržovat několik tipů, které jsme pro vás v článku sepsali, určitě všechno hravě zvládnete. 

Dbejte na zvýšenou intimní hygienu 

Pokud je běžně při menstruaci nutné dbát na zvýšenou osobní hygienu, během krvácení v létě to platí dvojnásob. Pocení, vysoké teploty a koupání totiž hraje bakteriím způsobujícím zánět do karet. Umývejte se tedy ideálně 2x denně vhodným intimním mycím prostředkem – třeba naší Jemnou mycí pěnou s obsahem dubové kůry. Ve chvílích, kdy máte zhoršené hygienické podmínky, jako řešení poslouží i intimní ubrousky a častější měnění spodního prádla. 

Po koupání se zavedeným tamponem ho ihned poté, co vylezete z vody, vyměňte za nový. Nasákne totiž vodou a v kombinaci s teplým prostředím vagíny se jedná přímo o ráj pro bakterie. Ruku v ruce s výměnou tamponu jde i převlečení do suchých plavek. 

Akční balíček - Správná hygiena během menstruace (899 Kč)

Na dovolenou jeďte vybavená 

Vyšla vám menstruace zrovna na plánovanou dovolenou? V tom případě si s sebou do kufru zabalte dostatečné množství menstruačních pomůcek a dalších potřeb – především pokud netušíte, jaká je situace v cílové destinaci. Nebudete muset hledat a obíhat všechny drogerie a lékárny a vyhnete se zbytečnému stresu navíc. 

Pokud máte diagnostikovanou endometriózu nebo PCOS, doporučujeme i vyřídit si zdravotní pojištění pro případ, že budete potřebovat lékařskou pomoc. A svému menstruačnímu cyklu přizpůsobte i plánování – třeba náročné fyzické aktivity raději přesuňte až na dny, kdy bude vaše krvácení končit. 

Vyzkoušejte alternativní menstruační pomůcky 

Tampony a vložky už dávno nejsou jedinými možnostmi. Nebojte se třeba vyzkoušet kalíšek nebo menstruační kalhotky, které jsou pro letní aktivity ideální. S kalíškem se navíc můžete bez starostí koupat, na rozdíl od tamponu totiž nenasákne vodou. 

Ať to dole hezky větrá 

Obecně se nedoporučuje nošení syntetického spodního prádla a během menstruace „zákaz” syntetiky platí i co se týče svršků. Raději zvolte bavlněné nebo lněné kraťasy či sukni. Pokud používáte menstruační kalíšek nebo tampony, nebojte se doma chodit bez spodního prádla. 

Hydratujte, hydratujte, hydratujte 

Menstruace ovlivňuje hladinu tekutin v těle a při silnějším krvácení může dojít k jejich zvýšené ztrátě. Dodržování pitného režimu je proto na místě, a to především v horkých letních dnech. Hydratace je důležitá i pro vnímání intenzity bolesti, dokáže v kombinaci se cvičením zmírnit svalové křeče, a navíc pomáhá předcházet otokům. 

Jak jste na tom vy s menstruací během dovolené? Stresuje vás, nebo vás nerozhodí ani na během dovolené? Pojďte se s námi podělit o své zkušenosti na našem Facebook profilu

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

Intimní problémy - vaginální mykóza, zánět močových cest19

Zpět do obchodu