Celulitida

Krásná hříva i v létě aneb Jak na hydrataci vlasů

Říká se tomu zmoklá sláma. Prostě křehké nevýrazné chmýří na hlavě, které se navíc láme. Raz dva se to s vlasy stane třeba v létě, kdy se často koupeme ve slané či chlorované vodě a vystavujeme se ostrému sluníčku. Co s tím? Od hezké lesklé krásné hřívy nás dělí jediná věc – správná hydratace. Jak vlasovou pokožku a vlasy hydratovat? Pomůže lepší životný styl a kvalitní kosmetika.

Jak správně hydratovat vlasy

Jak poznám, že jsou moje vlasy dehydratované a suché

Působí mdle. Jsou zplihlé, slámovité, drsné, tvrdé. Nemají lesk a nevypadají zdravě. Víc vypadávají, zacuchávají se, třepí se jim konečky a lámou se. Suchým vlasům a konečkům chybí olej (vytrácí se z vlasů nevhodnou kosmetikou a péčí a/nebo ho vlasová pokožka neprodukuje dostatek), dehydratovaným vlhkost. Oba stavy spolu ale souvisí. 

Poškozené vlasy mají oslabenou kutikulu – vnější obal s lipidovým filmem, který má za úkol chránit vlasové vlákno. Kutikulu oslabuje spousta vnějších faktorů. Kvůli tomu se potom z vlasů vytrácí proteiny a lipidy – důležité stavební prvky. 

Mezi nejčastější důvody suchých a dehydratovaných vlasů patří: 

  • problém v genetice nebo organismu (nemoc, špatný životní styl, stres),
  • nedostatečný příjem tekutin, živin a vitamínů do těla (nemají je odkud absorbovat),
  • nevhodná vlasová kosmetika
  • nadměrné mytí,
  • časté používání (nekvalitních) fénů, kulem a žehliček,
  • časté barvení a používání nekvalitních barev,
  • slunce, chlorovaná nebo slaná voda a další letní „radosti“ (vítr, klimatizace, vysoké teploty, jiný denní režim). 

Jak se bránit suchým a dehydratovaným vlasům 

  • Dodržujte pitný režim
  • používejte profesionální fény, kulmy a žehličky, nebo se jim úplně vyhněte
  • pokud se chcete obarvit, jděte ke kadeřnici, 
  • doplňujte vitamíny a omega 3 a 6 mastné kyseliny, 
  • používejte kvalitní vlasovou kosmetiku,
  • správně o vlasy pečujte (viz dále).

V létě navíc noste na slunci pokrývku hlavyprodyšnou, aby se pokožka nazapařovala. Nenechávejte vlasy dlouho mokré (například po koupání nebo umývání), vlhkost je ideální pro vznik plísní a mykóz. Taky se vyhněte příliš těsným culíkům a drdolům. Oslabujete tím vlasy v místě, kde na ně nejvíc pálí slunce. Potom se lámou. Pokud opravdu nemusíte, nebarvěte si na léto vlasy. Zvlášť nekvalitní barvy horkem oslabené vlasy přetěžují. Raději to nechte na sluníčku, hezky vám vyšisuje konečky

hydratacni_serum

Jak v létě správně pečovat o vlasy

Udělejte si z péče o vlasy rutinu, kterou budete dodržovat nejen v létě. 

1) Myjte vlasy kvalitním hydratačním šamponem

Dvakrát. Poprvé vymyjete nečistoty jako prach, maz, odumřelé kožní buňky, sůl, písek a podobně. Podruhé už bude šampon správně pěnit a aktivní látky proniknou do pokožky.

Jaká je vlastně funkce šamponu? Čistí vlasy a vlasovou pokožku a otevírá obal vlasového kutikulu, proto jsou vlasy po umytí šamponem hodně křehké. Přes léto používejte hydratační šampon, ideálně přírodní bez sulfátů a parabenů, který podpoří růst, zjemní vlasy a pomůže v nich udržet vlhkost.

2) Jednou týdně si dejte masku na vlasy

Vybírejte masku vhodnou pro suché a poškozené vlasy, aby je správně hydratovala, vyživila a pomohla regenerovat. Jednou nebo dvakrát v týdnu si najděte chvilku na to, abyste rozetřeli masku do délek a konečků, nechali ji 5 minut působit a pak opláchli. Pokud máte vlasy hodně suché nebo je vystavujete sluníčku víc než obvykle, používejte masku častěji, klidně po každém umytí. Hlavně po dovolené vaše vlasy takovouto regenerační kúru ocení. 

3) Na závěr každého mytí použijte kondicionér

Buď po masce nebo po šamponu. Rozetře ho do délek a konečků, nechce pár minut působit a pořádně smyjte. Kondicionér uzavírá vlasový kutikul (po tom, co ho šampon otevře). Bez kondicionéru zůstane povrch vlasu otevřený a rychle absorbuje nečistoty (prach, kouř, smog a další) a dehydratuje se. Vlasy jsou potom zatížené a zplihlé.

Pro větší účinnost kondicionéru vlasy před nanesením zlehka vysušte ručníkem. Čím víc se kondicionér zředí s vodou, tím méně je účinný.

Pokud vám vlasy po použití kondicionéru nepřipadají hezčí, používáte nevhodný kondicionér, nebo ho špatně vymýváte. Jak kondicionér správně vymýt? Pečlivě větším proudem teplé (ne úplně horké), dokud nebudou vlasy „šustit“. Neměly by zůstat na dotek kluzké.

TIP - do článku na blog

Pro hydrataci vlasů ve dech, kdy je neumýváte, můžete použít LOBEY tonizační mlhu. Obsahuje antioxidanty a hydratuje.

4) Při tepelné úpravě používejte termoochranu

Ideální je vynechat kulmy a žehličky úplně. Pokud si ale vlasy chcete takto upravovat, nezapomeňte na přípravek, který je ochrání před velkou dávkou tepla.

Uschnout vlasy po umývání můžete nechat klidně přirozeně. Umýváte-li si ale vlasy před spaním, určitě si je vyfénujte. Vyberte si kvalitní fén, který má velký výkon a rychle vlasy vysuší (ale zároveň má možnost snížení teploty).   

TIP - do článku na blog

Největší hřích, který můžete na vašich vlasech spáchat, je chodit spát s mokrými vlasy. Mokré vlasy jsou jednak náchylné na lámání. Druhak je vlhké prostředí rájem pro vznik mykóz, plísní a dalších problémů, kterých se pak budete jen obtížně zbavovat.

5) Umyté nebo učesané vlasy ošetřete olejíčkem 

Olejíček můžete použít po mytí stejně jako každé ráno na učesané vlasy a během dne pro vylepšení stylingu. Pomůže s rozčesáváním, podpoří přirozený lesk a hlavně vyživí a hydratuje. Olej můžete nanést i před mytím na vlasy a vlasovou pokožku a vmasírovat bříšky prstů. Potom důkladně opláchnout. 

ampon_olej_na_vlasy

6) Pečujte i o suchou vlasovou pokožku 

Není to jen o vlasech, ale především o tom, z čeho rostou. Takže do péče zařaďte sérum, které bude hydratovat vlasovou pokožku. Budete-li mít chráněné kořínky, porostou vám z nich zdravé lesklé vlasy. Ideální sérum je lehké a rychle vstřebatelné – nezatěžuje pokožku. 

TIP - do článku na blog

Spěte na hedvábném polštáři. Vlasy se potom nevysušují třením, nelámou se tolik a jsou hebké na dotek

 

10 rad, jak zmírnit atopický ekzém u miminka

Ekzém u miminka často potrápí celou rodinu. Vyrážka totiž svědí, škrábe a prcek nemůže spát. Najít příčinu je často běh na dlouhou trať a rodiče propadají zoufalství. Naštěstí ale můžete atopický ekzém u dětí zmírnit. Snažte se dodržovat co nejvíc našich rad.

 Atopický ekzém u miminka

Rada 1: Méně koupejte

Častá koupel vysušuje pokožku a ekzém se rozšiřuje. Proto snižte frekvenci koupání a pro zvláčnění a hydrataci přidávejte do vaničky koupelový olej. Postižená místa jemně omývejte rukou, vynechejte žínky, které mohou kůži rozedřít. Miminko koupejte jenom chvíli (ideální je 5 minut), nebo pokožku umyjte ve vlažné sprše mycí pěnou. Po koupeli dítě jemně usušte ručníkem. Kůži nedrhněte, ještě více by se podráždila.

Rada 2: Promašťujte pokožku

Po koupeli (nebo kdykoliv je potřeba) promašťujte kůži tělovým mlékem či olejem. Obsahují mandlový olej, který zklidní podráždění a zmírní svědění a pnutí. Mléko i olej obsahují další přírodní látky (heřmánek, měsíček nebo výtažek z ovsa), které hydratují a vyživují. Tělové mléko mějte po ruce i v noci, abyste zmírnili svědění a miminko lépe spalo.

Rada 3: Používejte kosmetiku bez parfemace

Přidané vůně v dětské kosmetice dráždí jemnou kůži. Hledejte kosmetiku z přírodních látek s dermatologickými a hypoalergenními testy pro citlivou dětskou pokožku. To všechno LOBEY kosmetika splňuje.

Rada 4: Oblékejte do bavlny

Kupujte oblečení, které neškrábe a je prodyšné – zpocená kůže má větší sklon k vyrážce. Nejlepší je organická bavlna (ideálně nebělená), ale vyzkoušet můžete i bambus nebo třeba hedvábí. Pozor si kromě umělých materiálů dejte i na kousavou vlnu.

Z oblečení vždy odpárejte cedulky, mohly by svědit.

Rada 5: Zastřihujte nehty

Někdy děti ekzém svědí tak moc, že jej rozškrábou do krve a hrozí zánět nebo mokvání. S batolaty je těžká domluva, proto je potřeba škrábání předcházet. Udržujte nehty dětí čisté a krátké – k zaoblení použijte třeba pilník. Nočnímu škrábání předejdete bavlněnými rukavičkami nebo ponožkami přichycenými gumičkou.

Mycí pěna pro miminka s atopickým ekzémem

Rada 6: Perte v hypoalergenním prášku

Atopiky dráždí aviváž nebo nevhodný prací prášek. Oblečení vždy perte v hypoalergenních prostředcích určených pro děti. Do prádla nepřidávejte aviváž (případně použijte šetrnou nebo změkčovač prádla) a dvakrát jej máchejte – dostanete z něj maximum pracího prášku.

Rada 7: Omezte „dráždivé“ potraviny

Častým (ale ne jediným) původcem ekzému je jídlo – nejen to, co sní miminko, ale i kojící maminka. Vyrážku spouští například citrusy, vajíčka, kyselé potraviny, lepek, rajčata, sladká jídla, čokoláda a kakao, mléko, máslo nebo oříšky. Není vhodné vyřadit všechny tyto potraviny (byli byste příliš omezení ve stravování), ale hledat, které stav zhoršují. Starší děti můžete objednat na alergologii, aby se potvrdila nesnášenlivost konkrétních potravin.

Rada 8: Udržujte doma chlad a vlhko

Sucho a teplo dráždí citlivou atopickou pokožku. Především před spánkem je důležité vyvětrat a v noci netopit – ideální teplota je kolem 18 stupňů. Při spánku totiž stoupá tělesná teplota a zpocená pokožka svědí. Tělové mléko zchlaďte v ledničce a namažte na kůži těsně před spaním.

Rada 9: Častěji uklízejte

Prach a nečistoty pokožku atopiků dráždí, časté jsou také alergie na roztoče. Proto pravidelně vysávejte, vytírejte podlahy, stírejte prach a převlíkejte peřiny (vhodnější jsou ty z dutého vlákna, peří je také častý alergen). Na úklid používejte šetrné mycí prostředky. Nešetrné mohou ekzém zhoršovat.

Rada 10: Pište si deník

Zapisujte si, co dítě jedlo, kde jste byli nebo jestli nenastala stresová situace. Důležité je najít, co u dítěte ekzém spouští. Může se jednat o jídlo, čistící prostředek, prací prášek nebo oblečení.

Trápí atopický ekzém i vaše děti? Podělte se s námi na instagramovém profilu LOBEY Baby, co na podrážděnou pokožku pomohlo

 

Řídnutí vlasů: Genetika hraje v hustotě hřívy prim

blog_bezCTA_ridnuti-vlasu

Ne nadarmo se vlasům říká koruna krásy. Jejich kvalita, zdraví a vzhled často přímo ovlivňují naše sebevědomí a jejich řídnutí dokáže nehezky zamávat s psychikou. Co když ale máte na hlavě místo husté hřívy jen pár tenkých pramínků? V novém článku se dozvíte, co přímo ovlivňuje řídnutí vlasů a jestli a jak mu můžete zabránit. 

Vypadávání vlasů ≠ řídnutí vlasů 

Řídnutí vlasů je dlouhodobý proces, během kterého jsou vlasy postupně tenčí a slabší a v důsledku toho se jejich celková hustota snižuje. Mohou za to různé faktory, mezi které patří nejčastěji genetické predispozice, vliv stárnutí, hormonální změny nebo i špatné stravování. 

Vypadávání je na druhou stranu relativně rychlý proces, kdy dochází k náhlé ztrátě většího množství vlasů. Na vině může být stres, nemoc, medikace, hormonální nerovnováha (například během těhotenství nebo po porodu), ale i genetika. Může být dočasné i trvalé a zahrnuje jak ztrátu vlasů v určité oblasti, tak celkovou ztrátu. 

Genetika ovlivňuje mnohé – a u řídnutí vlasů tomu není jinak 

Vlasové folikuly některých lidí jsou citlivější na hormony, jako je dihydrotestosteron (DHT), a ty je oslabují. Genetika v tomto případě určuje, jak silně DHT folikuly ovlivňuje a nakolik budou vlasy řídnout. V takovém případě mluvíme o androgenní alopecii, která postihuje muže i ženy. 

Řídnutí vlasů může být i dědičné. Pokud na něj trpěli vaši rodiče nebo prarodiče, s největší pravděpodobností vás potká stejný osud. A geny určují i to, jestli budete mít hustou hřívu kvalitních vlasů, nebo jsou vaším osudem tenké vlasy náchylné k řídnutí. 

Ta nejdůležitější otázka ze všech 

I když hraje genetika prim, určitá péče a konkrétní změny v životním stylu mohou pomoci její vliv zmírnit: 

  • Zdravá strava – zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na vitamín E, C, železo a biotin. Dbejte i na dostatek proteinů ve stravě, které pomáhají posílit kvalitu vlasů a jejich růst. 
  • Vyhýbejte se stresu – chápeme, že to se snadněji řekne, než udělá, vysoká hladina kortizolu ale řídnutí vlasů prokazatelně zhoršuje. Vyzkoušejte relaxační techniky, jako je meditace nebo jóga. Kromě kvality vlasů budete navíc i lépe spát. 
  • Ochrana před sluníčkem – určitě víte, že teplo a sluneční paprsky poškozují vlasy. Používejte proto ideálně pokrývky hlavy a po každém mytí i tepelnou ochranu. 
  • Šetrná péče o vlasy – snažte se vyhnout žehlení a kulmování vlasů, fénujte na střední teplotu a používejte přípravky s tepelnou ochranou. V mytí sáhněte po přírodních, šetrných šamponech a kondicionérech.

Chybu určitě neuděláte, když zařadíte do své vlasové rutiny náš Šampon na podporu růstu vlasů a sérum proti vypadávání vlasů. Díky jedinečné kombinaci aktivních látek Hairvivine®-PRO, kofeinu, Kopexilu a Hotfluxu poskytuje komplexní péči o vlasy, kdy účinně zmírňuje vypadávání vlasů, posiluje oslabené vlasové kořínky a aktivně podporuje růst nových vlasů. 

Sérum na podporu růstu a proti vypadávání vlasů Intense 50 ml (860 Kč)

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

blog_CTA_mobil_vypadavani-vlasu 1000x628_mobil_masaz-hlavy

Domácí spa: Zhýčkejte se od hlavy až k patě

blog_CTA_domaci-spa-1

Někdo podzim miluje, pro někoho je sychravé počasí, tma a blížící se Vánoce znamením stresu a nekončící únavy. Pokud patříte do druhé skupiny, tak pro vás máme článek plný tipů, jak si toto roční období zpříjemnit, zpomalit a zrelaxovat. 

Všechno začíná správnou atmosférou 

Ani ve svém domácím „spa“ se neobejdete bez pohodové atmosféry. Pusťte si do pozadí oblíbený film, audioknížku nebo relaxační hudbu, zapalte vonnou svíčku nebo tyčinku, ideálně zatáhněte závěsy a rozsviťte jenom tlumené světlo. Uvidíte, že budete hned lépe naladění. 

Není nad antistresovou masáž 

Když jsme řekli „od hlavy až k patě“, mysleli jsme to vážně. Zatímco si budete napouštět horkou vanu, dopřejte si uklidňující masáž vlasové pokožky. Ta totiž nejenom podporuje cirkulaci krve (a tedy i rychlejší růst vlasů), ale také uvolňuje stres – na pokožce hlavy se totiž nachází velké množství nervových zakončení. Vezměte kartáč a Olej na vlasy a hurá na ni! 

Věnujte se i své koruně krásy 

Věříme, že svou skincare rutinu provádíte poctivě 2x denně, jste ale takto pečliví i co se týče vlasů? Z vlastní zkušenosti víme, že ne vždy je na řádnou haircare čas a „odbýt“ se šamponem a kondicionérem je často až moc lákavé – tím spíš, pokud vás ještě čeká foukání, nebo máte kudrnaté vlasy. Není ale nad pocit čerstvě umytých, hydratovaných a vyživených vlasů. Proto až budete mít po antistresové masáži, použijte po mytí vlasů i masku a na závěr vyživte konečky olejem. 

Relaxační koupel + kávový peeling = nebe 

Horkou vanu běžně nedoporučujeme, protože zbytečně vysušuje pokožku. Pokud vám ale delší pobyt v teplé vodě nepůsobí problémy, jednou za čas se určitě nic nestane. A hydrataci si můžete pojistit tím, že do koupele přidáte Olejovou lázeň pro miminka. Šetrná emulze s mandlovým olejem a aktivní látkou Coco Caprylate vyživí pokožku, a navíc jemně myje od nečistot. 

Ať odstraníte odumřelé kožní buňky a předejdete jahodovým nohám po holení, použijte dopředu připravený domácí kávový peeling. Celou relaxační koupel zakončete masáží dřevěným ježkem a Krémem proti celulitidě, který nejenom pomáhá s pomerančovou kůží, ale díky obsahu Kapsaicinu z chilli papriček vás i pěkně prohřeje. 

Pořádné wellness pro nejnamáhanější část těla 

Naše nohy se během dne pěkně nadřou – věděli jste třeba, že průměrně ujde člověk během svého života okolo 160 tisíc kilometrů? Proto věnujte svým chodidlům extra péči a dopřejte si 4krokový wellness rituál 

Po lázni ve vaně začněte masážním peelingem pomocí lufy, kterým odstraníte odumřelé kožní buňky a ztvrdlou kůži. Poté se vrhněte na pedikúru a celou péči zakončete pořádně hydratačním a regenerujícím krémem. 

Krém na nohy regenerační 75 ml (380 Kč)

 

Nezapomínáme ani na tvář 

Obličejová Gua Sha je velkým hitem, a není se čemu divit. Pomáhá totiž pleť detoxikovat, rozjasňovat, vyhlazovat a má řadu dalších skvělých benefitů. Pro zařazení do podzimního domácího spa je tedy jako stvořená. Na našem instagramovém profilu najdete dva videonávody, ve kterých vám Míša (masérka a lektorka masérských kurzů) ukáže, jak Gua Sha destičkou uvolnit a promasírovat obličej. K masáži můžete použít oblíbený pleťový olej nebo třeba Regenerační olejové sérum. 

 

Uvidíte sami, že po takovém hýčkání budete mít podzim ještě radši. Na závěr už doporučujeme jen šálek horkého bylinkového čaje, povléct polštář hedvábným povlakem a skočit rovnou do peřin. 

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

Dehydratovana-pokozka-CTA-mobile blog_CTA_mobil_vypadavani-vlasu

 

SOS pro suché vlasy: jak jim vrátit lesk a zdraví?

blog_bez_CTA_desktop_suche-vlasy

Trápí vás suché vlasy bez lesku, roztřepené konečky a suché lupy? V novém článku vám prozradíme, proč je v jejich nápravě důležitá nejen hydratace, ale i oprava poškozeného vlasového obalu. Zjistěte, jaké produkty zařadit do své vlasové rutiny a vdechněte suchým pramenům znovu život. 

Na vině je narušený vlasový obal 

Vnější obal vlasu, kterému říkáme kutikula, je na povrchu chráněný tenkým lipidovým filmem, který oslabují vnější agresivní vlivy. Pokud je kutikula poškozená, z vlasových vláken se vytrácí lipidy a proteiny, což jsou stavební prvky vlasových vláken. Šupinky kutikuly pak pokrývají vlas nerovnoměrně, na některých místech dokonce chybí úplně – výsledkem jsou suché, hrubé a lámavé vlasy bez lesku. Prvním krokem ve správné péči je proto zvolit produkty, které budou vlasový obal opravovat. 

Neexistuje jedno zázračné řešení 

Suché vlasy nezpůsobuje jen nesprávná péče a jestli a jak je chemicky upravujete, ale do jisté míry záleží i na vaší genetice. Protože existuje spousta vnitřních a vnějších vlivů, musí být péče o suché vlasy komplexní. Jednoduše řečeno – jeden zázračný produkt jim lesk a výživu a nezacelí roztřepené konečky přes noc. Stejně jako u péče o pleť je nutné sestavit kompletní vlasovou rutinu. 

Bez pořádné dávky hydratace se neobejdete

Platí to nejenom u pokožky, ale i u vlasů – a ty potřebují hydrataci o to víc. Dopřejte jim péči, která je zbytečně víc nevysuší, ale naopak pomůže napravovat lipidovou vrstvu a vyživit vlasové vlákno i pokožku hlavy. Ideální kombinací, po které budou vlasy rychleji regenerovat, je hydratační kondicionér, vlasový olej a maska. Volte přírodní kosmetiku, která na rozdíl od té konvenční neobalí narušený vlas silikonovým obalem, ale skutečně vlákno vyživí. Rozdílům mezi konvenční a přírodní kosmetice jsme věnovali celý článek. 

Šampon na lupy a suché vlasy 200 ml (380 Kč)

Olej lze využívat hned několika způsoby. Například pokud vás trápí extrémně suché vlasy se sklonem ke krepatění, noste jej v kabelce a v průběhu dne své koruně krásy dodávejte potřebou hydrataci. Současně jím uhladíte poletující suché vlásky. 

Olej na vlasy intense 50 ml (390 Kč)

Chraňte své vlasy před teplem 

Jestliže své vlasy pravidelně žehlíte, kulmujete anebo chemicky odbarvujete, dá se přepokládat, že budou sušší. V takovém případě nezapomeňte před každou úpravou nanést na vlasy tepelnou ochranu a odbarvování svěřte do rukou profesionálovi, který pracuje s kvalitními produkty a ví, co dělá. Vyhnete se tak riziku, že si odpálíte vlasy při domácím odbarvováním nesprávně namíchaným peroxidem. 

Nejsou lupy jako lupy 

Dokáží nehezky potrápit i přesto, že nemáte mastnou pokožku hlavy. Tvoří se totiž právě na suché pokožce hlavy, která se začne odlupovat. Takové lupy jsou na rozdíl od těch mastných bílé a matné, vypadají jako sníh a mohou způsobovat svědění. Často je způsobuje používání příliš horké vody, agresivních šamponů nebo nadměrné mytí vlasů. V takovém případě je vhodné používání šetrných šamponů přímo určených k péči o suchou pokožku. Vlasy jím myjte ideálně v intervalu 3 dnů. 

 

Jak o své suché vlasy pečujete vy? Podělte se o své tipy a rady na našem Facebook profilu. 

Přejít na e-shop

 

Mohlo by vás zajímat

Vypadávání vlasůsprávné mytí vlasů

Menstruace v létě: jak ji pohodlně zvládnout?

blog_CTA_desktop_menstruace-v-lete-1

Menstruovat v létě není ten nejpříjemnější zážitek, především pokud krvácení přijde před plánovanou dovolenou. Ke křečím se totiž přidá navíc fyzická zátěž z horkého počasí a nervozita z koupání nebo jiných letních aktivit. Pokud ale budete dodržovat několik tipů, které jsme pro vás v článku sepsali, určitě všechno hravě zvládnete. 

Dbejte na zvýšenou intimní hygienu 

Pokud je běžně při menstruaci nutné dbát na zvýšenou osobní hygienu, během krvácení v létě to platí dvojnásob. Pocení, vysoké teploty a koupání totiž hraje bakteriím způsobujícím zánět do karet. Umývejte se tedy ideálně 2x denně vhodným intimním mycím prostředkem – třeba naší Jemnou mycí pěnou s obsahem dubové kůry. Ve chvílích, kdy máte zhoršené hygienické podmínky, jako řešení poslouží i intimní ubrousky a častější měnění spodního prádla. 

Po koupání se zavedeným tamponem ho ihned poté, co vylezete z vody, vyměňte za nový. Nasákne totiž vodou a v kombinaci s teplým prostředím vagíny se jedná přímo o ráj pro bakterie. Ruku v ruce s výměnou tamponu jde i převlečení do suchých plavek. 

Akční balíček - Správná hygiena během menstruace (899 Kč)

Na dovolenou jeďte vybavená 

Vyšla vám menstruace zrovna na plánovanou dovolenou? V tom případě si s sebou do kufru zabalte dostatečné množství menstruačních pomůcek a dalších potřeb – především pokud netušíte, jaká je situace v cílové destinaci. Nebudete muset hledat a obíhat všechny drogerie a lékárny a vyhnete se zbytečnému stresu navíc. 

Pokud máte diagnostikovanou endometriózu nebo PCOS, doporučujeme i vyřídit si zdravotní pojištění pro případ, že budete potřebovat lékařskou pomoc. A svému menstruačnímu cyklu přizpůsobte i plánování – třeba náročné fyzické aktivity raději přesuňte až na dny, kdy bude vaše krvácení končit. 

Vyzkoušejte alternativní menstruační pomůcky 

Tampony a vložky už dávno nejsou jedinými možnostmi. Nebojte se třeba vyzkoušet kalíšek nebo menstruační kalhotky, které jsou pro letní aktivity ideální. S kalíškem se navíc můžete bez starostí koupat, na rozdíl od tamponu totiž nenasákne vodou. 

Ať to dole hezky větrá 

Obecně se nedoporučuje nošení syntetického spodního prádla a během menstruace „zákaz” syntetiky platí i co se týče svršků. Raději zvolte bavlněné nebo lněné kraťasy či sukni. Pokud používáte menstruační kalíšek nebo tampony, nebojte se doma chodit bez spodního prádla. 

Hydratujte, hydratujte, hydratujte 

Menstruace ovlivňuje hladinu tekutin v těle a při silnějším krvácení může dojít k jejich zvýšené ztrátě. Dodržování pitného režimu je proto na místě, a to především v horkých letních dnech. Hydratace je důležitá i pro vnímání intenzity bolesti, dokáže v kombinaci se cvičením zmírnit svalové křeče, a navíc pomáhá předcházet otokům. 

Jak jste na tom vy s menstruací během dovolené? Stresuje vás, nebo vás nerozhodí ani na během dovolené? Pojďte se s námi podělit o své zkušenosti na našem Facebook profilu

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

Intimní problémy - vaginální mykóza, zánět močových cest19

Péče o akné v létě: nechte svou pleť odpočinout

Lidé, které trápí akné, se v létě dělí na dva tábory – jedněm slunce a teplo od akné uleví, druhým horko a pocení stav pleti pořádně rozhází. Ať už je vaše akné v létě jakékoliv, v tomto článku vám představíme několik zásad, jak o pokožku s akné v létě pečovat a na co si dát pozor.

Kvalitní SPF ochrana je základ

Sice můžete mít pocit, že pobyt na přímém sluníčku proti pupínkům pomáhá, ale i zde známé klišé platí – všeho moc škodí. Sluníčko sice skutečně vysušuje nadměrné sébum (neboli kožní maz), v důsledku dehydratace ale může poté dojít k narušení kožní bariéry. Zvlášť na místech, kde byly pupínky, se pak nešetrným působením slunečního záření mohou vytvořit pigmentové skvrny.

Právě proto je zejména v létě zásadní pokožku chránit krémy s SPF faktorem. Na pleť vždy použijtevýhradně produkty určené na obličej – a ideálně přizpůsobené pro mastnou pleť se sklonem k akné, které budou mít lehčí strukturu a pleť nezatíží. Pokud se koupete, nezapomeňte opalovací krém v pravidelných rozestupech znovu aplikovat. Vyhýbejte se také přímému slunečnímu záření mezi 11. a 15. hodinou.

Pokud už se pigmentové skvrny objevily, přečtěte si článek, jak s nimi spolehlivě zatočit. Pomocníkem vám bude LOBEY AHA Peeling a Lokální sérum na pigmentové skvrny.

Pot jako hlavní nepřítel

Protože jednou z hlavních příčin vzniku akné je nadprodukce kožního mazu, pocení v létě stav prokazatelně zhoršuje. Potem se tělo přirozeně ochlazuje a úplně mu zabránit ani není žádoucí, rozhodně ale nadbytečnému pocení nechoďte naproti. 

Sportovat se vydejte brzy ráno nebo až později večer, kdy teploty nejsou tak vysoké, jako během dne. Vždy se držte ve stínu a místo upnutého sportovního oblečení ze syntetických materiálů volte volné lehké oděvy z přírodních materiálů, které pokožce dovolí dýchat – předejdete tak vzniku akné na zádech a jinde na těle.

 

Výhodný balíček - Akné na těle (1 245 Kč)

  

Poctivé čištění je prevence i řešení

V létě, kdy je pleť o to víc vystavená potu, opakovanému vrstvení SPF krému a make-upu, ale i nečistotám, je dvoufázové odličování a čištění pleti důležitější než jindy. I na dovolenou si s sebou přibalte odličovací mléko a obličejovou mycí pěnu na akné a dodržujte kosmetické rutiny. (I když se vám nechce!) Pupínky nikdy nemačkejte, abyste do nich nezanesli nečistoty a hojení tak jen neprodloužili – použijte raději Lokální sérum na akné.

Na letní cestování jsme pro vás péči o pleť s akné sbalili do cestovní verze: 

 

Akční balíček - Akné sada - cestovní verze (765 Kč)

 

Mallorca akné – buďte na něj připravení

Méně známým letním kožním problémem je akné připomínající vyrážka, které se říká mallorca akné nebo letní akné. Vzniká působením intenzivního slunečního záření v kombinaci s mastnými opalovacími krémy nebo jinou kosmetikou. Objevuje se nejčastěji na krku, v dekoltu, ale i na rukách a nohách a právě u lidí s přirozeně mastnou pokožkou se sklonem k akné.

Mallorca akné vzniká, když UV-A záření reaguje s některými chemickými složkami v opalovacích a kosmetických prostředcích. Spustí zánětlivou reakci na pokožce, ucpání a zanícení mazových žláz a folikulů ochlupení, kde se vytvoří vyrážka a pupínky.

Abyste slunečnímu akné zabránili, používejte přípravky na ochranu před sluncem s nízkým obsahem tuků, emulgátorů a vonných látek, barviv nebo konzervačních látek. Volte také produkty, které mají UV-B i UV-A ochranu. Sluníčku se vystavujte postupně, aby si na něj všechny části pokožky zvykly a vždy se vyhýbejte polednímu slunci.

Pokud už se sluneční vyrážka objeví, přímému slunci se vyhněte úplně. Ke zmírnění většinou dojde, až když si kůže od slunce odpočine. Dopřejte jí proto klid.

I pleť si zaslouží dovolenou

Abyste vzniku akné v létě předcházeli, zbytečně pleť nezatěžujte. Volte lehčí séra a vynechte ta olejová, nepřehánějte to ani s hutnými krémy. Ideálně během léta nepoužívejte make-up vůbec a nechte pleť dýchat. Make-up v kombinaci s potem a SPF krémy ucpává póry, slunce a slaná nebo chlorovaná voda ji zase vysušují. Čím méně produktů tedy na pleť navrstvíte, tím efektivněji bude sama schopna přirozeně odvádět nečistoty i maz.

 

Trápí akné přes léto i vás? Podělte se s námi o své zkušenosti na našem Facebook profilu.

 

Koupit přípravky
na akné

Mohlo by vás zajímat

Jak se zbavit akné Druhy akné

 

Zahřejte zadek s LOBEY

Akce celulitida a strie

Jak akce probíhá?

Nakupte akční produkty na strie a celulitidu alespoň za 500 Kč, vložte v košíku slevový kód "Zahrejtezadek" a získejte na ně 10 % slevu a dopravu na celý nákup zdarmaAkce trvá od 11. 4. do půlnoci 16. 4. 2023.

Produkty, na které se akce vztahuje

Krém proti celulitidě (559 Kč) - zjistit více

 

Dřevěný masážní ježek (389 Kč) - zjistit více

 

Pěstící tělový olej BIO (389 Kč) - zjistit více

 

Náhradní náplň Krém proti celulitidě 200 ml + 20 ml GRATIS (539 Kč) - zjistit více


Náhradní náplň Pěstící tělový olej 100 ml + 5 ml GRATIS (359 Kč) - zjistit více

Přidejte se mezi spokojené zákazníky

Recenze Krém proti celulitidě Recenze Pěstící tělový olej

 

8 položek celkem
Zpět do obchodu