FAQ

Vaše časté dotazy

Je kosmetika LOBEY testována na zvířatech?
Ne, kosmetika LOBEY nebyla testována na zvířatech a dbáme na to, aby námi používané suroviny měly certifikaci o netestování na zvířatech v třetích zemích.

Je LOBEY česká značka? Jsou produkty LOBEY vyráběny v České republice?
Kosmetika LOBEY (Life of Beauty) je 100% česká značka, veškerá výroba probíhá na území České republiky.

Je kosmetika LOBEY čistě veganská? Co to znamená?
Ano, všechny produkty LOBEY jsou vhodné pro vegany.
V žádném produktu nejsou obsaženy živočišné produkty, vedlejší produkty nebo deriváty živočišných produktů. Nejsou použity ani živočišné geny nebo látky živočišného původu užité při vývoji nebo produkci geneticky modifikovaných organismů.

Je kosmetika LOBEY vhodná i pro mužskou pleť?
Rozhodně. Primárně jsou výrobky LOBEY určeny ženám, zejména vůně by ne všem mužům musela vyhovovat. Ačkoli se může zdát mužská a ženská pleť podobná, lze obecně říci, že mužská pokožka na obličeji a na těle je přibližně o 20 % silnější. A díky hormonálním rozdílům probíhá i její stárnutí jiným způsobem. Obecně lze říci, že mužskou pokožku stačí promašťovat méně než ženskou. Na úkor toho je třeba dbát na její dobrou hydrataci a u mužů, kteří se často holí, i na její čistotu. I když je mužská pokožka o pětinu silnější, stejně jako té ženské jí nesvědčí alkohol, ropné produkty, silikony, syntetické konzervanty a barviva. Čistá přírodní kosmetika mužské pleti jedině prospěje.

Například náš neparfemovaný hydratační olej a náš tajný tip – Obličejová mycí pěna výborně hydratují pleť a jsou u mužů velmi oblíbené.

Můžu používat produkty LOBEY v období těhotenství?
Produkty LOBEY samozřejmě mohou používat i těhotné ženy. Všechny produkty LOBEY jsou důkladně dermatologicky testovány a bezpečnost je hodnocena certifikovaným subjektem. Toto je platné pro celou EU, ve které platí celosvětově jedny z nejpřísnějších pravidel pro kosmetiku (výrobu kosmetiky).  Alergikům nebo lidem se známou citlivostí na některé složky kosmetiky doporučujeme pečlivě přečíst seznam složek (INCI) na obalu výrobků.

Co je to EcoCert? Kolik používaných surovin má Ecocert cetrifikát?
EcoCert je nezávislá organizace pro ekologické certifikace založená ve Francii v roce 1991. Nejvíce je rozšířená v Evropě, ale inspekce se provádí ve více než 80 zemích, což z ní činí jednu z největších organizací pro ekologické certifikace na světě.

EcoCert certifikuje především potravinářské výrobky, ale také kosmetiku, detergenty, parfémy a textil. Společnost kontroluje asi 70 % ekologického potravinářského průmyslu ve Francii a asi 30 % celosvětově.

Ze surovin používaných LOBEY jich vlastní certifikát Cosmos EcoCert nebo Greenlife Ecocert 75 % z celkového množství. Ostatní suroviny mají jiné certifikáty typu IASC, KOSHER & HALAL, Nagoya.

Proč nemají certifikát EcoCert přímo produkty LOBEY?

Samotné produkty LOBEY certifikáz EcoCert nemají. Důvodem je pro začínající značku neúměrná finanční zátěž, která by se při námi produkovaných objemech musela velmi zásadně promítnout do ceny koncových produktů. Produkty však vyrábíme pouze z certifikovaných surovin (popsáno výše), které zároveň nesmí být testované na zvířatech a musí být vhodné pro vegany (dodavatelé jednotlivých surovin tyto certifikace surovin mají).

Trvanlivost a skladování

Jak dlouhou mají produkty trvanlivost a jak byla trvanlivost testována?
Produkty jsou testovány zátěžovými testy v certifikované laboratoři na trvanlivost dva roky.  My z důvodů zachování čerstvosti a 100% bezpečí vyrábíme menší šarže a datum trvanlivosti jsme se rozhodli nastavit na jeden rok. Datum spotřeby konkrétního výrobku je uvedeno na obalu.

Je třeba nějaký speciální způsob skladování?
Produkty LOBEY nevyžadují žádnou neobvyklou péči (jako je skladování v lednici apod.). Produkty skladujte na suchém místě mimo přímé sluneční světlo. Teplota skladováni je 5–⁠25 °C. Vaše koupelna je k tomu jako přímo stvořená.

Složení produktů

Co je INCI? Kde naleznu INCI produktů LOBEY?
INCI je zkratka International Nomenclature of Cosmetic Ingredients. Jde o mezinárodní názvosloví kosmetických ingrediencí. Používá se proto, aby zákazník mohl jednoznačně identifikovat všechny ingredience, které kosmetika obsahuje.  INCI je v podstatě soupis složení produktu. Uvádí složky v mezinárodně uznávaném názvosloví a v pořadí od nejvyšší koncentrace po nejnižší.

INCI produktů LOBEY naleznete jak na jejich obalu, tak na našich webových stránkách. Popisky jednotlivých produktů na e-shopu uvádíme včetně vysvětlení jednotlivých složek v českém jazyce.

Nerozumím složení INCI na obalu. Co mohu dělat, když chci vědět, co přesně která složka znamená?
Děláte velmi dobře, že se o skutečné složení zajímáte! Bohužel ne všichni výrobci uvádějí v marketingových materiálech všechny tyto potřebné informace, ať už z jakéhokoli důvodu. INCI složení uvádí složky v mezinárodně uznávaném názvosloví a v pořadí od nejvyšší koncentrace po nejnižší.
Abychom vám usnadnili vyhledávání informací o jednotlivých složkách, na našich webových stránkách (v popiscích jednotlivých produktů) jsme pro maximální transparentnost připravili i vysvětlení jednotlivých složek v českém jazyce, seřazeny jsou přesně jako na obalu.

Co znamená PARFUM ve složení LOBEY produktů?
Pokud vás znepokojilo, že používáme PARFUM v přírodní kosmetice, můžeme vás uklidnit. Samozřejmě se nejedná o syntetickou parfemaci, ale o parfemaci přírodní a certifikovanou pro použití v přírodní kosmetice. Tato parfemace má certifikaci Natural Cosmetic (ISO 9235), certifikaci IFRA a samozřejmě i certifikaci Vegan.

Proč jsou v INCI uvedeny alergeny?
Alergeny pocházejí z přírodního parfému (certifikace Natural Cosmetic (ISO 9235), IFRA, Vegan).  Alergeny na obalu uvádíme přesně podle platné legislativy. Tyto alergeny je povinnost uvádět i v případě, že jsou součástí čistě přírodních silic a esenciálních olejů.

Ve složení je vitamín A. Na internetu jsem četl/a, že je nebezpečný. Je to pravda?
Informace o škodlivosti vitaminu A (v kosmetice nejčastěji pod názvem Retinol, Retinyl Acetate, Retinyl Palmitate) je založena na studii z roku 2002, která nebyla reprodukována ani testována za reálných životních podmínek. Stejně jako podobně se šířící informace o tom, že lidé používají opalovací krémy, které tuto složku obsahují a vykazují zvýšené riziko karcinomu. Dosud neexistuje vědecký důkaz, že některá z forem vitaminu A je pro lidi karcinogenní. Jedním z problémů této studie byl vysoký obsah Diisopropyl Adipátu v modelovém krému, rozdíly ve fyziologii (lidská pokožka obsahuje Retinyl Palmitate přirozeně) a zejména fakt, že při testování se slepým vzorkem (bez Retinyl Palmitate) byl naměřený parametr vyšší.

Vitamin A může ve vyšších koncentracích působit dráždivě, avšak jde o x-násobné koncentrace, než je použita v našem výrobku. Aktuální zhodnocení Scientific Committee on Consumer Safety EU z roku 2016 toto podezření nepodporuje, naopak přímo uvádí informace o jeho bezpečnosti při použití v kosmetice pro děti od 1 roku.

Obsahují produkty LOBEY ropné produkty nebo látky z nich vyrobené?
Ne, v žádném případě neobsahují. Ropné produkty v péči o pleť považujeme za nevhodné. Jejich široké používání v kosmetice, ať už ve formě oleje, vazelín, nebo silikonů byl jeden z rozhodujících faktorů, kvůli kterému jsme si řekli, že jdou věci dělat mnohem lépe a založili LOBEY. V našich produktech naleznete převážně mandlový, makadamiový, moringový, slunečnicový a ovesný olej, a to v bio kvalitě.

Obsahují produkty LOBEY barviva? Případně jaká?
Produkty LOBEY neobsahují žádná barviva syntetická ani přírodní nebo přírodně identická. Považujeme je za nadbytečnou věc, která nemá efekt na vaši pokožku. Výsledná barva produktů je dána přirozenou barvou olejů, extraktů a aktivních látek.

Co jsou PEG? Je kosmetika LOBEY PEG free?
Produkty LOBEY jsou PEG free. Polyethylenglykoly (PEG) se běžně používají jako syntetické emulgátory a pomáhají udržet vodnou a olejovou fázi v kosmetických produktech. Jsou často používány i v produktech týkajících se péče o vlasy. Jsou to velmi problematické chemikálie, protože bylo zjištěno, že otevírají póry kůže a usnadňují toxinům snadnější vstup do těla. Některé z nich jsou podezřelé z vlivu na endokrinní a reprodukční systémy.

Obsahují produkty LOBEY parabeny? Co jsou parabeny?
Ne, produkty Lobey jsou bez parabenů. Dokonce jsme se u emulzních výrobků snažili v maximální možné míře vyhnout i konzervantům pro přírodní kosmetiku.  Parabeny jsou syntetické konzervační látky, které se obvykle používají v různých kombinacích methyl-, propyl- a butylparabenů. Je známo, že způsobují senzibilaci pleti, mají v těle estrogenní účinky, a dříve panovalo podezření, že mají vliv na zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu. Toto poslední podezření se naštěstí nepotvrdilo.

Viděl/a jsem ve složení Cetearyl Alcohol. Co jsou mastné alkoholy?
Cetearyl alkohol je mastný alkohol (řetězec masné kyseliny s –OH na konci). Mastný alkohol je normální součástí přírodních tuků a olejů. Například kyselina laurová se získává z kokosového tuku. Pod tlakem je vodík navázán na mastnou kyselinu. Konečným produktem mastné kyseliny a vodíku je mastný alkohol. Jedná se o rostlinnou voskovou látku.  Nevysušuje pokožku jako např. ethanol, obecně nazývaný alkohol. V krémech a mlécích LOBEY používáme tento rostlinný vosk jako emulgátor, který zároveň zlepšuje strukturu celého produktu.

Co znamená GMO? Obsahují produkty LOBEY nějaký typ GMO?
Ne, všechny produkty LOBEY jsou GMO free.

GMO znamená geneticky modifikovaný organismus a vztahuje se na rostliny, zvířata, nebo jiné organismy, jejichž genetický materiál byl změněn způsobem, který se nevyskytuje přirozeně. Informace o GMO free vyžadujeme od všech našich dodavatelů.

Co je SPF? Obsahují produkty LOBEY suroviny, které mají SPF?
SPF označnuje Sun Protect Factor, tedy míru ochrany proti slunečnímu záření. Chemické filtry jsou pro nás nepřípustné, preferujeme se proti slunci chránit krytím (stín, tričko, specializovaný opalovací krém) než chemickou cestou. Jediná cesta pro přírodní kosmetiku je použít pigmenty, které pro ochranu fungují velmi dobře, bohužel je jich v krému potřeba použít tolik, že by to muselo být na úkor aktivních složek. Proto v současné době žádné produkty s naměřeným SPF nenabízíme. Jen pro informaci, mandlový olej, který je námi zdaleka nejvíce používaný v recepturách, má sám o sobě přirozené SPF zhruba 4–5.

Konzervanty

Proč je kosmetika konzervována? Jak je to s konzervanty v produktech LOBEY?
Kosmetika je konzervována proti vzniku nežádoucí mikrobiologické kontaminace, která by mohla znehodnotit kosmetický produkt. Zejména produktům s vysokým obsahem vody hrozní napadení plísněmi či bakteriemi. Krémy značky LOBEY jsou unikátně chráněny ne konzervanty, ale multifunkčními látkami (hydratační apod.), což společně s vysokými standardy na suroviny a standardy při výrobě stačí na zajištění bezpečnosti. Díky tomu mají produkty LOBEY také mnohem menší riziko podráždění pleti u koncového uživatele. Naše produkty proto mohou bez starostí používat lidé s citlivostí na specifické konzervanty.
Oplachové přípravky LOBEY (mycí pěny, produkty pro intimní hygienu), které jsou založeny na bázi vody, jsou chráněny konzervanty pro přírodní kosmetiku. Jelikož se jedná o oplachové přípravky, které mají omezenou dobu účinku na pleť, je u nich jakékoli riziko mnohem menší.

Říkáte, že krémy a mléka nejsou konzervovány ani přírodními konzervanty. Proč je tedy přesto ve složení krému přítomen Sodium Benzoate a Potassium Sorbate?
Tyto dvě sloučeniny jsou v produktu pouze jako součásti jedné ze surovin – certifikovaného BIO Aloe Vera, které by bez tohoto ošetření nemohlo vydržet cestu do výroby. Celková koncentrace těchto dvou látek je přes vysoký obsah Aloe Vera přibližně 50- krát nižší, než by byla v případě, pokud bychom tyto látky použili pro konzervaci samotných produktů.

 

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám prosím váš dotaz na info@lobey.cz.

Zpět do obchodu