SOS pro suché vlasy: jak jim vrátit lesk a zdraví?

blog_bez_CTA_desktop_suche-vlasy

Trápí vás suché vlasy bez lesku, roztřepené konečky a suché lupy? V novém článku vám prozradíme, proč je v jejich nápravě důležitá nejen hydratace, ale i oprava poškozeného vlasového obalu. Zjistěte, jaké produkty zařadit do své vlasové rutiny a vdechněte suchým pramenům znovu život. 

Na vině je narušený vlasový obal 

Vnější obal vlasu, kterému říkáme kutikula, je na povrchu chráněný tenkým lipidovým filmem, který oslabují vnější agresivní vlivy. Pokud je kutikula poškozená, z vlasových vláken se vytrácí lipidy a proteiny, což jsou stavební prvky vlasových vláken. Šupinky kutikuly pak pokrývají vlas nerovnoměrně, na některých místech dokonce chybí úplně – výsledkem jsou suché, hrubé a lámavé vlasy bez lesku. Prvním krokem ve správné péči je proto zvolit produkty, které budou vlasový obal opravovat. 

Neexistuje jedno zázračné řešení 

Suché vlasy nezpůsobuje jen nesprávná péče a jestli a jak je chemicky upravujete, ale do jisté míry záleží i na vaší genetice. Protože existuje spousta vnitřních a vnějších vlivů, musí být péče o suché vlasy komplexní. Jednoduše řečeno – jeden zázračný produkt jim lesk a výživu a nezacelí roztřepené konečky přes noc. Stejně jako u péče o pleť je nutné sestavit kompletní vlasovou rutinu. 

Bez pořádné dávky hydratace se neobejdete

Platí to nejenom u pokožky, ale i u vlasů – a ty potřebují hydrataci o to víc. Dopřejte jim péči, která je zbytečně víc nevysuší, ale naopak pomůže napravovat lipidovou vrstvu a vyživit vlasové vlákno i pokožku hlavy. Ideální kombinací, po které budou vlasy rychleji regenerovat, je hydratační kondicionér, vlasový olej a maska. Volte přírodní kosmetiku, která na rozdíl od té konvenční neobalí narušený vlas silikonovým obalem, ale skutečně vlákno vyživí. Rozdílům mezi konvenční a přírodní kosmetice jsme věnovali celý článek. 

Šampon na lupy a suché vlasy 200 ml (380 Kč)

Olej lze využívat hned několika způsoby. Například pokud vás trápí extrémně suché vlasy se sklonem ke krepatění, noste jej v kabelce a v průběhu dne své koruně krásy dodávejte potřebou hydrataci. Současně jím uhladíte poletující suché vlásky. 

Olej na vlasy intense 50 ml (390 Kč)

Chraňte své vlasy před teplem 

Jestliže své vlasy pravidelně žehlíte, kulmujete anebo chemicky odbarvujete, dá se přepokládat, že budou sušší. V takovém případě nezapomeňte před každou úpravou nanést na vlasy tepelnou ochranu a odbarvování svěřte do rukou profesionálovi, který pracuje s kvalitními produkty a ví, co dělá. Vyhnete se tak riziku, že si odpálíte vlasy při domácím odbarvováním nesprávně namíchaným peroxidem. 

Nejsou lupy jako lupy 

Dokáží nehezky potrápit i přesto, že nemáte mastnou pokožku hlavy. Tvoří se totiž právě na suché pokožce hlavy, která se začne odlupovat. Takové lupy jsou na rozdíl od těch mastných bílé a matné, vypadají jako sníh a mohou způsobovat svědění. Často je způsobuje používání příliš horké vody, agresivních šamponů nebo nadměrné mytí vlasů. V takovém případě je vhodné používání šetrných šamponů přímo určených k péči o suchou pokožku. Vlasy jím myjte ideálně v intervalu 3 dnů. 

 

Jak o své suché vlasy pečujete vy? Podělte se o své tipy a rady na našem Facebook profilu. 

Přejít na e-shop

 

Mohlo by vás zajímat

Vypadávání vlasůsprávné mytí vlasů

Zpět do obchodu