Kolagen: Je v krémech proti vráskám opravdu nezbytný?

banner_clanek_kolagenvkremech

Se stárnutím pleti se neodbytně pojí i úbytek kolagenu a s ním spojený vznik vrásek. Často pak hledáme krém proti vráskám s obsahem kolagenu. Je ale kolagen v krému proti vráskám opravdu nezbytný? Jak si správný anti-age krém vybírat? 

Základní informace o kolagenu 

Naše kůže se skládá ze 3 vrstevpokožky, škáry a podkoží. Kolagen se společně s elastinem nachází ve škáře a je považován za „stavební pilíř“ naší kůže. Je hlavní bílkovinou v kůži a tvoří 80 až 90 % její hmotnosti. Díky kolagenu a elastinu je naše pleť pružná, pevná a bez vrásek. Kolagen se v našem těle přirozeně vytváří každý den, ale s rostoucím věkem jeho produkce klesá. 

Jak úbytek kolagenu ovlivňuje vrásky? 

Zhruba od 25 let produkce kolagenu klesá a dochází tak každý rok k 1 % poklesu hladiny kolagenu. Od 50. roku se pak toto tempo navyšuje na průměrný úbytek 5 % ročně. Na vyšší úbytek kolagenu má dále vliv i v UV záření, znečištění prostředí, tabák, stres a cukr. Vlivem těchto faktorů se ztráta kolagenu může zvýšit nad průměrné 1 % ročně.  

Ve chvíli, kdy dochází k úbytku kolagenu, je struktura pleti oslabena a mohou se začít tvořit jemné linky a vrásky. S přibývajícími roky se následně vrásky prohlubují. Pleť dále ztrácí na mladistvém vzhledu i kvůli snížené produkci kyseliny hyaluronové. Jejím úbytkem se snižuje schopnost kožních buněk vázat vodu, a proto se pleť více vysušuje.  

Je důležité, aby anti-age krémy obsahovaly kolagen? 

Obzvláště v minulosti bylo naprosto běžné, že krémy proti stárnutí v sobě obsahovaly přímo kolagen. Kolagen obsažený v těchto krémech měl ale na snížení výskytu vrásek minimální efekt. Je to způsobené tím, že molekuly kolagenu jsou příliš velké na to, aby prostoupily přímo do pokožky. Zůstávaly tedy pouze na povrchu pleti, kde sice napomáhaly pleť hydratovat, ale přirozenou tvorbu kolagenu podpořit nedokázaly. Na rozdíl od kyseliny hyaluronové tedy není obsah kolagenu v krémech proti stárnutí podstatný 

Na co se zaměřit při výběru krému proti stárnutí? 

Při výběru Anti-age krémů se tedy zaměřte na obsah aktivních látek podporujících přirozenou tvorbu kolagenu v pleti. Tyto látky svým účinkem aktivně bojují proti vzniku a prohlubování již vzniklých vrásek. Aktivní látky proti vráskám fungují dvojím účinkem. První je již zmíněná podpora přirozené produkce kolagenu v pleti proniknutím do kůže a působením na fibroblasty (kožní buňky produkující kolagen). Druhým účinkem je pak snížení negativního působení vnějších faktorů, které se podepisují na snižování kolagenu v pleti.  

Důležitou součástí krémů proti vráskám je také kyselina hyaluronová a další aktivní látky pro hydrataci pletiLOBEY Anti-age Night lifting sérum obsahuje navíc i unikátní látku Aquarich, která dlouhodobě zlepšuje hydrataci pleti. 

Anti-age night lifting serum (799 Kč)

Vyzkoušejte LOBEY Anti-age Night lifting sérum, které podporuje obnovu buněk a syntézu kolagenu. Obsahuje přírodní antioxidanty s protizánětlivými účinky. Jeho unikátní, čistě přírodní složení, zajistí dokonalé vyhlazení a hydrataci vaší pokožky. Po použití je pleť sametově jemná a vyhlazená. Toto Noční vyhlazující sérum můžete vyzkoušet i díky vzorkovým balením

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

Stárnutí vlasů Vrásky

 

Zpět do obchodu