Jak oddálit projevy stárnutí vlasů?

banner_jak-oddalit-starnuti-vlasu

Stejně tak jako naše pokožka i vlasy se v čase mění. S přibývajícími roky se začínají objevovat první šediny a vlasy celkově ztrácí na síle a přirozeném zdravém lesku. Jak stárnutí vlasů probíhá a jak jej nejlépe oddálit?

Kdy stárnutí vlasů začíná?

Jedním z prvotních příznaků stárnutí vlasů je jejich šedivění. K přirozenému procesu šedivění vlasů dochází mezi 25 a 40 lety.  Někteří z nás ale mohou mít k šedivění genetické predispozice a šedivé vlasy se pak mohou začít objevit i mnohem dříve. Stárnutí vlasů se neprojevuje pouze jejich šedivěním, ale dochází k několika dalším změnám.

Jaké jsou nejčastější projevy stárnutí vlasů?

Mezi nejčastější projevy stárnutí vlasů a vlasové pokožky patří:

  • šedivění,
  • řídnutí vlasů,
  • změna textury,
  • zvrásněný povrch vlasu,
  • ztráta přirozeného lesku,
  • zvýšená suchost,
  • lámavost vlasů,
  • pocity suché a napjaté pokožky hlavy.

Na první pohled nejviditelnějším projevem stárnutí vlasů je jejich šedivění. První šedivé vlasy se nejčastěji vyskytují v oblasti spánků a následně na temeni hlavy. Šedivění je způsobeno sníženou produkcí barviva melaninu, který je produkován buňkami melanocyty, nacházejícími se ve vlasových folikulech, z nichž vlas vyrůstá.

Dalším projevem stárnutí vlasů je jejich řídnutí. K řídnutí vlasů dochází v důsledku hormonálních změn souvisejících s věkem. Vlivem těchto změn dochází ke zkracování anagenní neboli růstové fáze vlasů. Naopak telogenní fáze neboli fáze vypadávání se prodlužuje. V důsledku toho jsou vlasy slabší a pomalu ubývají. Nejčastěji se řídnutí vlasů začne objevovat v oblasti koutů a na temeni hlavy. Úbytek vlasů má navíc výrazný dopad na sebevědomí a celkovou pohodu. Stres z vypadávání vlasů může úbytek vlasů ještě posílit.   

Věkem se vlasy oslabují, ztrácí na pružnosti a jsou křehčí. U mazových žláz vlasové pokožky se s věkem produkce mazu snižuje a vlasy jsou tak sušší a zároveň ztrácí svou přirozenou ochrannou vrstvu. Zároveň ztrácí i svůj přirozený lesk a mohou působit nevýrazně a bez života.

Jak stárnutí vlasů oddálit?

Pravidelnou péči a kvalitními produkty lze projevy stárnutí vlasů oddálit. V boji proti řídnutí vlasů se zaměřte na pravidelné masáže pokožky hlavy, které zlepší prokrvení pokožky, roznos živin a dojde k posílení vlasových kořínků. V péči o vlasy se zaměřte na zásady správného mytí vlasů a vyvarujte se nejčastějším chybám, kterými své vlasy zbytečně zatěžujete.

Nejenom pro zdraví vlasů dbejte na zdravý životní styl. Na kvalitu vlasů se nejvíce podepisuje dlouhodobý stres a nedostatek spánku. Snažte se proto relaxovat a dopřát si každý den alespoň 7 hodin spánku. Zaměřte se na zdravý a vyvážený jídelníček. Vlasům velice prospívá strava bohatá na kvalitní nenasycené mastné kyseliny, vitamíny skupiny B, zinek, železo a antioxidační vitamíny C a E.

Zdravý svých vlasů můžete navíc podpořit i kvalitními produkty. Vybírejte si šampony, které vlasy a vlasovou pokožku nejenom dokonale umyjí, ale zároveň i vyživí. Všechny LOBEY šampony obsahují Lobey Přírodní vlasový komplex – extrakt ze 7 rostlin, které mají výborné účinky na vlasy a vlasovou pokožku. Ať už začínáte s přibývajícím věkem sledovat úbytek vlasů nebo pociťovat, že ztrácejí svou hydrataci a přirozený lesk, v LOBEY pro vás máme řešení. Doporučit vám můžeme náš Šampon na podporu růstu vlasů nebo Šampon na suché a poškozené vlasy.

 

Šampon na podporu růstu vlasů 200 ml (389 Kč)

 

Šampon na suché a poškozené vlasy 200 ml (439 Kč)

 

Po umytí vlasů šamponem nezapomínejte na aplikaci kondicionéru. Kondicionér uzavírá vlasové kutikuly, dokáže vlasy dokonale vyhladit a pomoct jim v regeneraci. Kondicionér vlasy navíc dokonale vyživí a hydratuje.

 

Pokud jste i vy objevili na svých vlasech první známky stárnutí nezoufejte. Berte to jen jako upozornění, že pokud jste do teď nezačali, je již nejvyšší čas svým vlasům věnovat dostatečnou pozornost a dopřát jim důkladnou péči kvalitními produkty. 

 

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

správné mytí vlasů mastné vlasy

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení