Jak oddálit projevy stárnutí vlasů?

banner_jak-oddalit-starnuti-vlasu

Stejně tak jako naše pokožka i vlasy se v čase mění. S přibývajícími roky se začínají objevovat první šediny a vlasy celkově ztrácí na síle a přirozeném zdravém lesku. Jak stárnutí vlasů probíhá a jak jej nejlépe oddálit?

Kdy stárnutí vlasů začíná?

Jedním z prvotních příznaků stárnutí vlasů je jejich šedivění. K přirozenému procesu šedivění vlasů dochází mezi 25 a 40 lety.  Někteří z nás ale mohou mít k šedivění genetické predispozice a šedivé vlasy se pak mohou začít objevit i mnohem dříve. Stárnutí vlasů se neprojevuje pouze jejich šedivěním, ale dochází k několika dalším změnám.

Jaké jsou nejčastější projevy stárnutí vlasů?

Mezi nejčastější projevy stárnutí vlasů a vlasové pokožky patří:

  • šedivění,
  • řídnutí vlasů,
  • změna textury,
  • zvrásněný povrch vlasu,
  • ztráta přirozeného lesku,
  • zvýšená suchost,
  • lámavost vlasů,
  • pocity suché a napjaté pokožky hlavy.

Na první pohled nejviditelnějším projevem stárnutí vlasů je jejich šedivění. První šedivé vlasy se nejčastěji vyskytují v oblasti spánků a následně na temeni hlavy. Šedivění je způsobeno sníženou produkcí barviva melaninu, který je produkován buňkami melanocyty, nacházejícími se ve vlasových folikulech, z nichž vlas vyrůstá.

Dalším projevem stárnutí vlasů je jejich řídnutí. K řídnutí vlasů dochází v důsledku hormonálních změn souvisejících s věkem. Vlivem těchto změn dochází ke zkracování anagenní neboli růstové fáze vlasů. Naopak telogenní fáze neboli fáze vypadávání se prodlužuje. V důsledku toho jsou vlasy slabší a pomalu ubývají. Nejčastěji se řídnutí vlasů začne objevovat v oblasti koutů a na temeni hlavy. Úbytek vlasů má navíc výrazný dopad na sebevědomí a celkovou pohodu. Stres z vypadávání vlasů může úbytek vlasů ještě posílit.   

Věkem se vlasy oslabují, ztrácí na pružnosti a jsou křehčí. U mazových žláz vlasové pokožky se s věkem produkce mazu snižuje a vlasy jsou tak sušší a zároveň ztrácí svou přirozenou ochrannou vrstvu. Zároveň ztrácí i svůj přirozený lesk a mohou působit nevýrazně a bez života.

Jak stárnutí vlasů oddálit?

Pravidelnou péči a kvalitními produkty lze projevy stárnutí vlasů oddálit. V boji proti řídnutí vlasů se zaměřte na pravidelné masáže pokožky hlavy, které zlepší prokrvení pokožky, roznos živin a dojde k posílení vlasových kořínků. V péči o vlasy se zaměřte na zásady správného mytí vlasů a vyvarujte se nejčastějším chybám, kterými své vlasy zbytečně zatěžujete.

Nejenom pro zdraví vlasů dbejte na zdravý životní styl. Na kvalitu vlasů se nejvíce podepisuje dlouhodobý stres a nedostatek spánku. Snažte se proto relaxovat a dopřát si každý den alespoň 7 hodin spánku. Zaměřte se na zdravý a vyvážený jídelníček. Vlasům velice prospívá strava bohatá na kvalitní nenasycené mastné kyseliny, vitamíny skupiny B, zinek, železo a antioxidační vitamíny C a E.

Zdravý svých vlasů můžete navíc podpořit i kvalitními produkty. Vybírejte si šampony, které vlasy a vlasovou pokožku nejenom dokonale umyjí, ale zároveň i vyživí. Všechny LOBEY šampony obsahují Lobey Přírodní vlasový komplex – extrakt ze 7 rostlin, které mají výborné účinky na vlasy a vlasovou pokožku. Ať už začínáte s přibývajícím věkem sledovat úbytek vlasů nebo pociťovat, že ztrácejí svou hydrataci a přirozený lesk, v LOBEY pro vás máme řešení. Doporučit vám můžeme náš Šampon na podporu růstu vlasů nebo Šampon na suché a poškozené vlasy.

 

Šampon na podporu růstu a proti vypadaní vlasů 200 ml (380 Kč)

 

Po umytí vlasů šamponem nezapomínejte na aplikaci kondicionéru. Kondicionér uzavírá vlasové kutikuly, dokáže vlasy dokonale vyhladit a pomoct jim v regeneraci. Kondicionér vlasy navíc dokonale vyživí a hydratuje.

 

Pokud jste i vy objevili na svých vlasech první známky stárnutí nezoufejte. Berte to jen jako upozornění, že pokud jste do teď nezačali, je již nejvyšší čas svým vlasům věnovat dostatečnou pozornost a dopřát jim důkladnou péči kvalitními produkty. 

 

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

správné mytí vlasů mastné vlasy

 

Zpět do obchodu