10 hříchů, kvůli kterým vrásky vznikají předčasně

 banner_clanek_10hrichuvrasky

Stárnutí naší kůže je přirozený a nevyhnutelný proces. Obvykle od 25. roku se začíná snižovat hladinu kolagenu v kůži o zhruba 1 % ročně a zároveň klesá i produkce kyseliny hyaluronové. Tyto přirozené procesy se pak postupem času projevují jako tolik nechtěné vrásky. Na jejich vznik má vliv nejenom náš věk, ale i to, s jakou péči k naší pokožce přistupujeme. Jakých nejčastějších chyb se vyvarovat, abychom si vznik vrásek zbytečně neurychlili?  

1. Nešetrné odlíčení očního okolí

Pokožka očního okolí je jednou z nejtenčích a nejcitlivějších na našem těle a je i neustále namáhaná, a proto vyžaduje naši pravidelnou a správnou péči. Jednou z nejčastějších chyb je nešetrné odlíčení našich očí, při kterém citlivou pleť očního okolí namáháme a můžeme si tak způsobit nejenom vytržení pár řas, ale i předčasný vznik vrásek. Dejte si pozor, abyste oči nikdy nedrhli silou a ani kůži očního okolí nijak nenatahovali do stran.

Oči odličujte tak, že na navlhčený tamponek naneste odličovací mléko. Tamponek následně přitiskněte na víčko a nechte odličovací mléko chvíli působit, aby se líčidla mohly rozpustit. Až poté jemně setřete směrem dolů. Tento postup opakujte, dokud nebudete mít tamponek úplně čistý.

Obzvláště na odlíčení očí vybírejte kvalitní produkty, které jsou k očnímu okolí šetrné a nezpůsobují pálení, pnutí nebo svědění pokožky či samotných očí. Oční okolí následně ošetřete očním sérem, které je vhodné používat od cca 25 let, popřípadě i dříve jako prevence před vznikem vrásek (dřívější péče je vhodná např. pokud si denně líčíte oči).

Sérum na oční okolí 30 ml (859 Kč)

2. Nedůkladné čištění pleti

Průzkumy uvádějí, že pokud se pravidelně neodličujete a svou pleť nečistíte, může vaše pokožka stárnout až dvakrát rychleji. Čím je to způsobeno? Pokud vaše pleť není dokonale vyčištěna, nemůže během spánku nerušeně regenerovat, dostatečně relaxovat a vstřebávat pečující přípravky.

Nezapomínejte proto každý večer svou pleť důkladně odlíčit a vyčistit. Dodržujte metodu double-cleansingv prvním kroku pleť odličte pomocí Odličovacího mléka a následně dočistěte pomocí Obličejové mycí pěny. Jedině tak pleť důkladně očistíte od všech líčidel, nečistot, SPF ochrany a jiných produktů použitých během dne.

Obličejová mycí pěna (359 Kč)

Odličovací mléko BIO (389 Kč)

3. Tahání pleti při necitlivé aplikaci krémů a sér

To, jakým způsobem nanášíte kosmetické produkty na pleť, má velký vliv na možný vznik vrásek. Krémy a séra byste měli nanášet vždy jemně, bez nadměrného tlaku a táhání pleti směrem dolů. Směr roztírání je velice důležitý, a proto byste měli mít na paměti, že vždy postupujeme odspodu nahoru a směrem ven.

4. Zapomínání na mazání krku a dekoltu

Spousta z nás zapomíná na pravidelnou hydrataci krku a dekoltu, a přitom pokožka v této oblasti si zaslouží stejnou péči jako naše pleť. Pravidelná hydratace je naprosto nezbytná, jelikož pokožka krku a dekoltu je velmi jemná a obsahuje méně mazových žláz než jiné části těla. Každý den proto svůj krk i dekolt hydratujte. Při nanášení krému nezapomínejte na správný směr aplikace, a to směrem nahoru a šikmo do stran.

5. Vynechávání SPF ochrany

Na SPF ochranu byste nikdy neměli zapomínat a měla by být součástí každé ranní rutiny. Použitím SPF ochrany snížíte riziko tvorby pigmentových skvrn a rakoviny, ale zároveň zamezíte urychlení stárnutí pokožky vlivem UV záření. SPF ochranu používejte po celý rok, a to bez ohledu na to, zda je venku zataženo nebo jasný slunečný den. Obzvláště v létě pak myslete na reaplikace ochrany každé 2 až 3 hodiny.

6. Nevhodný materiál povlaku na polštář

I taková zdárná maličkost, jako je povlak na polštář, může mít vliv na vznik vrásek. Každý den je naše pleť v kontaktu s polštářem 6 až 8 hodin. To, na jakém polštáři, respektive jeho povlaku spíme, má velký vliv nejenom na naši pleť, ale i na vlasy. Nejlepší volbou jsou hedvábné povlaky. Jednou z výhod hedvábného povlaku je to, že nemá takové absorpční schopnosti jako například povlak z bavlny. Neabsorbuje tedy kosmetické produkty, které v rámci noční rutiny použijete. Další výhodou je také to, že mezi hladkým hedvábným povrchem povlaku a pletí nevzniká tření, pleť se o povlak „nezadrhává“ a vznik jemných linek a vrásek vlivem mechanického tření je tak mnohem menší.

oční sérum

7. Nenošení brýlí

Další chybou, která se postupem času promítne v oblasti očního okolí, je nenošení slunečních brýlí. Sluneční brýle s kvalitní UV filtrem ochrání pokožku očního okolí před UV zářením, které jinak urychluje stárnutí pokožky a vyvolává vznik pigmentových skvrn. Zároveň tak omezíte i tvorbu mimických vrásek, které vznikají mhouřením. Pokud máte problémy se zrakem, nezapomínejte na nošení dioptrických brýlí nebo čoček, abyste se opět vyhnuli nechtěnému mhouření.

8. Nedostatečný pitný režim

Pozor byste si měli dávat i na dostatečný pitný režim, tedy zhruba 2 až 3 litry nejlépe čisté vody za den. Pokud je vaše tělo dehydratované, pokožka nemůže efektivně regenerovat a vytvářet nové buňky. Dehydratace tak následně vede ke vzniku vrásek a zhoršení pevnosti pleti. Vrásky způsobené dehydratací se nejčastěji projeví na čele.

9. Krčení čela při koukání do monitoru

Při koukání do monitoru si často ani neuvědomujeme, jaký výraz v obličeji máme. Velice často se pak dopouštíme například krčení čela, kvůli kterému se nám v místech záhybů tvoří vrásky. Tyto vrásky jsou způsobeny opakovanou činností našich obličejových svalů. Vrásky na čele a mezi obočím patří mezi první, které se na pleti objeví.

10. Nedopřáváte své pleti pravidelně AHA peeling

Pravidelná aplikace AHA peelingu přináší pleti řadu benefitů. Kyseliny obsažené v peelingu odstraňují z pleti odumřelé kožní buňky a stimulují obnovu nových buněk. LOBEY AHA peeling s postupným uvolňováním obsahuje navíc látku liftonin. Tato unikátní omlazující směs stimuluje produkci kolagenu a zároveň zpevňuje síť kolagenových vláken, což vede ke zmírnění jemných vrásek a linek. Začleňte tedy AHA peeling do své pravidelné péče o pleť a jistě sami brzo uvidíte první výsledky. Před jeho používáním se ale nezapomeňte seznámit s tím, jak jej správně používat.

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

5 Vypadávání vlasů

 

Zpět do obchodu