Pečujte o svou pleť správně a s láskou

 Úvodní banner Rutiny

Každý den by měl začínat končit správnou péčí o pleť – jen tak bude totiž zářit zdravím. Bez jakých produktů se vaše ranní a večerní skincare rutina neobejde, jak je aplikovat a mezi sebou kombinovat? Na následujících řádcích vším krok za krokem provedeme. 

Ranní skincare rutina  

 

  • Čištění pleti – ráno je potřeba pleť očistit od potu, mazu a nečistot, které se na pleti nahromadily během noci. 
  • Tonizace – tonikum vyrovnává správné pH pleti a připraví ji na další péči. 
  • Použití sér – pokožka v očním okolí je jednou z nejtenčích na těle, snadno se vysušuje a je neustále namáhaná, proto na ni pravidelně aplikujte sérum na oční okolí. Na celou pleť můžete používat i více sér a jednoduše je na sebe vrstvit. Jak přesně séra používat se můžete dočíst v našem dřívějším článku. 
  • Hydratace – nevynechávejte tento krok, ani pokud máte mastný typ pleti. Pokud totiž chybí hydratace, reaguje pokožka nadměrnou tvorbou mazu. 
  • Ochrana pleti – SPF chrání před slunečním zářením, vznikem pigmentových skvrn, zabraňuje předčasnému stárnutí pleti a působí preventivně proti rakovině kůže. SPF ochranu používejte každý den a celoročně. 

Večerní skincare rutina 

 

  • Dvoufázové čištění pleti – v prvním kroku pleť odličte pomocí Odličovacího mléka a pak pleť dočistěte Obličejovou mycí pěnou. Dvoufázové čištění pleti je nezbytné i když se nelíčíte. Jen tak zbavíte pleť nánosu nečistot i SPF ochrany. 
  • Tonizace – stejně jako v ranní rutině pleť po čištění tonizujte a připravte ji na další péči. 
  • Použití sér – použijte jedno sérum nebo kombinaci několika. 
  • Hydratace pleti – použijte noční krém, do kterého můžete přidat olejové sérum. 

Jak mezi sebou kombinovat pleťová séra? 

Kombinace sér

Začínejte vždy těmi na vodní bázi, následně můžete používat hutnější, a nakonec aplikujte olejová séra. Jen tak všechny aktivní látky proniknou hluboko do pokožky. Mezi jednotlivými aplikacemi nechte sérum vždy důkladně vstřebat. 

Sérum nanášejte vždy na důkladně vyčištěnou pleť před aplikací krému. Ideální množství je 3 až 5 kapek pro oblast tváře, krku a dekoltu. Pokud má sérum pipetku, nikdy se jejím koncem nedotýkejte pleti. 

Kombinace AHA peelingu se séry má svá pravidla 

Dopřáli jste si přes noc exfoliaci naším AHA peelingem? Tak druhý den vynechejte přípravky s retinoidy a séra s vitaminem C. Naopak rozhodně nezapomeňte použít SPF ochranu, protože AHA kyseliny zvyšují citlivost na slunce a vynechání SPF může vést k hyperpigmentaci. 

 

Zpět do obchodu