Pečujte o svou pleť správně a s láskou

LP_RUTINY

Každý den by měl začínat končit správnou péčí o pleť – jen tak bude totiž zářit zdravím. Bez jakých produktů se vaše ranní a večerní skincare rutina neobejde, jak je aplikovat a mezi sebou kombinovat? Na následujících řádcích vším krok za krokem provedeme. 

Ranní skincare rutina  

 

 • Čištění pleti – ráno je potřeba pleť očistit od potu, mazu a nečistot, které se na pleti nahromadily během noci. 
 • Tonizace – tonikum vyrovnává správné pH pleti a připraví ji na další péči. 
 • Použití sér – pokožka v očním okolí je jednou z nejtenčích na těle, snadno se vysušuje a je neustále namáhaná, proto na ni pravidelně aplikujte sérum na oční okolí. Na celou pleť můžete používat i více sér a jednoduše je na sebe vrstvit. Jak přesně séra používat se můžete dočíst v našem dřívějším článku. 
 • Hydratace – nevynechávejte tento krok, ani pokud máte mastný typ pleti. Pokud totiž chybí hydratace, reaguje pokožka nadměrnou tvorbou mazu. 
 • Ochrana pleti – SPF chrání před slunečním zářením, vznikem pigmentových skvrn, zabraňuje předčasnému stárnutí pleti a působí preventivně proti rakovině kůže. SPF ochranu používejte každý den a celoročně.

Večerní skincare rutina 

 

 • Dvoufázové čištění pleti – v prvním kroku pleť odličte pomocí Odličovacího mléka nebo Odličovacího oleje a pak pleť dočistěte Obličejovou mycí pěnou. Dvoufázové čištění pleti je nezbytné i když se nelíčíte. Jen tak zbavíte pleť nánosu nečistot i SPF ochrany. 
 • Tonizace – stejně jako v ranní rutině pleť po čištění tonizujte a připravte ji na další péči. 
 • Použití sér – použijte jedno sérum nebo kombinaci několika. 
 • Hydratace pleti – použijte noční krém, do kterého můžete přidat olejové sérum.

Na typu pleti záleží: sestavte si rutinu na míru

Rozlišujeme několik typů pleti: Normální, suchá, mastná, smíšená, ale také problematická, citlivá a zralá. Při výběru kosmetiky je potřeba mít svůj typ pleti na paměti, abyste si vybrali produkty, které pleti neuškodí, ale naopak jí prospějí.

 • Normální pleť  není ani příliš suchá, ani se nemastí. Aby si vaše pleť udržela svěží a mladistvý vzhled co nejdéle, je důležité o ni pečovat a dodržovat kosmetické rutiny, i když vás netrápí žádný konkrétní problém.
 • Suchá pleť– potřebuje extra dávku hydratace a podporu kožní bariéry. Sáhněte po odličovacím oleji. Kromě hydratačních krémů do své rutiny přidejte Hyaluronové sérum Intense a Olejové regenerační sérum.
 • Mastná pleť s rozšířenými póry a lesknoucí se pletí vám pomůže pečlivé čištění a pravidelné používání AHA peelingu. Pokud vás trápí pupínky, sáhněte po produktech z naší akné řady.
 • Smíšená pleť – je mastnější v oblasti čela a nosu. Je potřeba ji poctivě čistit, abyste předešli vzniku akné, ale zároveň dostatečně hydratovat sušší oblasti pleti.

Poslední tři typy pleť charakterizují podle toho, jaký problém ji trápí:

 • Problematická pleť s akné – aknózní pleť vyžaduje speciální péči, která pomůže regulovat produkci mazu, uvolní ucpané póry a působí antibakteriálně. LOBEY akné řada obsahuje komplexní péči o problematickou pleť. 
 • Citlivá pleť – pro citlivou pleť volte jemné produkty, které pomáhají posílit kožní bariéru. Na odlíčení se vám bude hodit odličovací olej. Sáhněte také po Regeneračním olejovém séru a buďte opatrní s použitím retinalových sér a AHA peelingu.
 • Zralá pleť – s projevy stárnutí se pojí vznik pigmentových skvrn a vrásek. Zvolte hydratační produkty, které pleti vrátí pružnost, a konkrétně zaměřená séra – Koncentrované anti-age sérum, Lokální sérum na pigmentové skvrny, ale také retinoidy se stanou vašimi skvělými pomocníky.

Jak mezi sebou kombinovat pleťová séra? 

Vytvořili jsme pro vás přehlednou tabulku: 

 Při aplikaci začínejte vždy séry na vodní bázi, následně můžete používat hutnější, a nakonec aplikujte olejová séra. Jen tak všechny aktivní látky proniknou hluboko do pokožky. Mezi jednotlivými aplikacemi nechte sérum vždy důkladně vstřebat. 

Sérum nanášejte vždy na důkladně vyčištěnou pleť před aplikací krému. Ideální množství je 3 až 5 kapek pro oblast tváře, krku a dekoltu. Pokud má sérum pipetku, nikdy se jejím koncem nedotýkejte pleti. 

AHA peeling: Vy spíte, on pracuje

AHA peeling je účinný pomocník v boji proti pigmentovým skvrnám i akné. Tvoří ho takzvané AHA kyseliny, které pomáhají odstraňovat odumřelé buňky. Peeling uvolňuje ucpané póry, pomáhá sjednocovat tón pleti, stimuluje produkci kolagenu a zlepšuje vzhled jemných vrásek. Díky postupnému uvolňování je velmi jemný a je proto vhodný i pro citlivou pleť. 

Kombinace AHA peelingu se séry má ale svá pravidla. Pokud jste si dopřáli přes noc exfoliaci naším AHA peelingem, druhý den vynechejte přípravky s retinoidy a séra s vitaminem C. Naopak rozhodně nezapomeňte použít SPF ochranu, protože AHA kyseliny zvyšují citlivost na slunce a vynechání SPF může vést k hyperpigmentaci. Přečtěte si v článku, jak AHA peeling správně používat. 

Objevte svou novou skincare rutinu s přírodní funkční kosmetikou LOBEY:

Akční balíček - Komplexní péče o pleť (3 383 Kč)

 

Zpět do obchodu