Dehydratovaná pokožka – jak se jí vyhnout?

Dehydratovana-pokozkabezCTA

Nadmíra sluníčka, časté koupání v chlorované vodě, nedostatečný pitný režim nebo také suchý vzduch v místnostech chlazených klimatizací – to vše, ale i mnohem víc, je viníkem dehydratované pokožky. Jak se o dehydratovanou pokožku postarat a jak jí především předcházet?

Jaký je rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pokožkou?

I když jsou příznaky dehydrované a suché pokožky velmi podobné, jde o dva různé problémy pokožky. Suchá pokožka je typ pokožky, zatímco dehydratovaná pokožka je pouze přechodný stav, který lze správnou péčí odstranit.

Základním rozdílem mezi suchou a dehydratovanou pokožkou také je, že suché pokožce schází voda a lipidy, zatímco dehydratované pokožce schází pouze voda.

Jak tedy poznáte, kterou z těchto dvou variant máte? Všímejte si následujících projevů pokožky:

  • Suchá pokožka: menší póry, pokožka hůře vstřebává produkty, lehce podrážděná kůže, pokožka působí mdle, tvorba šupinek, časté svědění pokožky.
  • Dehydratovaná pokožka: póry mohou být větší, produkty se do pokožky lehce vsáknou, zvýšená citlivost u pokožky, dlouhodobě dehydratovaná pokožka vykazuje známky předčasného stárnutí (drobné vrásky okolo očí a úst), kůže působí staženě, ale přitom může být zároveň mastná, napnutá pokožka.

Co dehydrataci pokožky způsobuje?

Na dehydrataci pokožky má vliv několik faktorů, mezi hlavní patří:

LOBEY - příčiny dehydratované pleti a pokožky

Jak předcházet dehydrataci?

Jak už jsme si řekli, dehydratace je pouze přechodný stav, který lze správnou péčí odstranit a kterému lze především předcházet. Základní přehled kroků, na které je třeba dbát, vám přinášíme v následujícím přehledu:

Jak předcházet dehydrataci pleti?

Jak předcházet dehydrataci pleti a pokožky?

 

Velkým problémem bývá především používání produktů, které pleť vysušují, a také nedůsledná hydratace pleti a obzvláště pokožky těla.

Co se týče složení produktů, vyhýbejte se především přípravkům, které obsahují sulfáty, které pokožku vysuší a podráždí. Dále také minerálním olejům, které jsou získávány z ropy, a naší pokožce nijak neprospívají, právě naopak. Odhalit je můžete podle názvů: Paraffinum liquidum, Liquid Paraffin, White Petrolatum, Liquid Petrolatum, Huile Minerale, Paraffine, Mineral Oil, Nujol, Adepsine Oil, Petroleum, White mineral oil. Úplnou jistotu, že jste si vybrali správně, budete mít, pokud raději sáhnete po přírodní kosmetice.

Dopřejte své pokožce každodenní péči pomocí tělového mléka LOBEY

Pokožku je nutné každý den hydratovat pomocí kvalitního tělového mléka s aktivními látkami, které účinně bojují proti dehydrataci a zbaví nás tak nepříjemných pocitů suché pokožky, tvoření šupinek nebo drsného povrchu kůže. My v LOBEY jsme tělové mléko vytvořili hned se 4 klíčovými aktivními látkami. Které to jsou?

Tělové mléko LOBEY - MyramazeTělové mléko LOBEY - Inca InchiTělové mléko LOBEY - HemisqualaneTělové mléko LOBEY - Aloe vera

Tyto látky jsou vysoce hydratační a po nanesení tělového mléka je pokožka znatelně zvláčněná a hedvábně hladká bez nepříjemného pocitu suché pokožky až na 48 hodin. Více se můžete dozvědět zde.

Tělové mléko 200 ml (399 Kč)

Pár tipů na závěr:

Tip č.1: Obličej si čistěte raději mimo sprchu – ve sprše máme tendenci používat teplejší vodu, která pleť vysušuje.

Tip č.2: V průběhu dne pleť osvěžte minerální termální vodou.

Tip č.3: Pokud máte kůži na chodidlech opravdu hodně vysušenou, můžete ji na noc namazat větší vrstvou olejíčku a poté si obléct volné bavlněné ponožky. Stejně tak to můžete udělat i s pokožkou rukou, které olejíčkem namažete a na noc oblečete bavlněné rukavice.

Tip č.4: V průběhu dne je dobré své ruce hydratovat po každém mytí.

 

Podívejte se na video, kde s vámi sdílíme tipy pro hydratovanou pokožku celého těla:

 

Přejít na e-shop

 

 Mohlo by vás zajímat

3 4

Zpět do obchodu