Domácí wellness rituály pro vaše chodidla

banner_clanek_celulitida

Naše chodidla jsou každý den neustále namáhána. Člověk v průměru ujde 7000 kroků denně a za celý život je to pak zhruba 160 000 km. Chodidla si zaslouží speciální péči stejně tak jako například naše pleť. Obzvláště v létě jsou naší vizitkou a není nic horšího, než když jinak krásně upravené ženě vykukují ze sandálků neupravená, popraskaná a zrohovatělá chodidla. Pojďme se tedy zaměřit na to, jak správně o svá chodidla pečovat.

Vyhraďte si půl hodinku pro sebe a dopřejte si wellness rituál ve 4 krocích

1) Domácí pedikúru odstartujte teplou lázní. Teplá voda pomůže změkčit ztvrdlou kůži a připraví vaše chodidla na další péči. Vodní lázeň si můžete vylepšit kapkou éterického oleje, která příjemně působí na vaše smysly. Nohy nechte zhruba 15 až 20 minut ve vodě odpočinout.

2) Po čtvrť hodince relaxace ve vodní lázni nohy osušte a vrhněte se na masážní peeling za pomoci lufy. Krouživými pohyby přejíždějte po pokožce chodidel a odstraňte tak odumřelé buňky kůže. Poté nohy znovu opláchněte, aby na pokožce nezůstaly odstraněné odumřelé buňky. Vaše chodidla po tomto kroku budou opět samotově hebká.

3) Po peelingu nezapomeňte na úpravu nehtů. Na pomoc si vezměte ostré nůžtičky nebo kleštičky. Nehty na nohou ostříhejte do rovinky a případné nedokonalosti dopilujte pilníkem. Změklou kůžičku zatlačte zpět.

4) Po odstranění odumřelé kůže a úpravě nehtů nezapomeňte na důkladnou hydrataci. Hydratovat můžete buďto pomocí krémů určených na pokožku chodidel nebo pomocí olejíčku. Olejíček nebo krém do nohou důkladně vmasírujte. Nezapomínejte i na oblast okolo nehtu a nehtového lůžka. Pokud si ale chcete nalakovat nehty, udělejte tak ještě před použitím olejíčku. Pokud byste si nehty lakovali až poté, lak by vám moc dobře nedržel.

Pěstící tělový olej BIO (389 Kč)

 

Péče o chodidla

Trápí vás otoky nohou?

Pokud často trpíte na otoky nohou, dopřejte si koupel ve střídavě teplé a studené vodě. Důležité je vždy skončit studenou vodou.

Relaxační cviky pro vaše chodidla

Chodidla pravidelně procvičujte, nejlépe každý den alespoň 10 minut. Posaďte se na židli a začněte procvičením prstů. Prsty na nohou stáhněte podobně jako když zatínáte ruce v pěst. Pár sekund takto vydržte a poté prsty zase uvolněte. Párkrát takto zopakujte a poté přejděte na kotníky. Kružte nohou v kotníku. Udělejte několik koleček doprava a poté doleva. Pokud byste cítili nepříjemnou bolest v nohou, můžete je uvolnit přejížděním nohou po míčku.

Nechte olejíček přes noc pracovat za vás 

Dopřejte svým chodidlům noční vzpruhu. Pokud máte kůži na chodidlech opravdu hodně vysušenou, můžete ji na noc namazat větší vrstvou olejíčku a poté si obléct volné bavlněné ponožky. Olejíček bude mít přes noc dostatek času se pořádně vstřebat a kůže vašich chodidel bude poté krásně zvláčněná a jemná.

Pravidelná hydratace je základ

Kromě wellness rituálu, který byste měla provádět nejlépe jednou za týden, nezapomínejte chodidla pravidelně namazat každý den, aby byla dostatečně hydratována. Chodidla to opravdu potřebují, jelikož se na nich nachází mnohem méně mazových žláz než třeba na jiných částech těla.

 

Pokud chcete vyzkoušet Lobey pomocníka vhodného pro oblast chodidel, zkuste náš Pěstící tělový olej BIO, který kvalitně vyživuje, hydratuje a chrání pokožku celého těla včetně nehtů na nohou i rukou.

Dopřejte uklidnění unaveným chodidlům. Po celém dni stráveném na nohou si jistě zaslouží odpočinek a kvalitní péči. Pečujte o ně pravidelně, ať jsou jako ze žurnálu nejenom v létě.

Přejít na e-shop

 

Mohlo by vás zajímat 

Dehydratovaná pokožka Recept na tělový kávový peeling

Zpět do obchodu