Recept na tělový kávový peeling

banner_kavovypeeling

Léto je tady a s ním i období, kdy toužíme po krásných hladkých nohách a zářivé pokožce víc, než kdy jindy. Pravidelné holení nohou je pro pokožku zátěž a nemusí na něj vždy reagovat dobře. Spoustu lidí po holení trápí svědění, pupínky, podráždění, zarostlé chloupky nebo drobné černé tečky (ucpané póry) známé jako tzv. jahodové nohy. Abychom těmto nepříjemnostem předešli, kromě správných zásad holení je důležité pokožku na nohách pravidelně exfoliovat - zbavovat odumřelých kožních buněk. A my pro vás máme jednoduchý recept na domácí tělový peeling jen ze 2 surovin!

Proč kávový peeling vyzkoušet:

  • Kávová sedlina je díky své jemnosti a homogenitě skvělým šetrným přírodním exfoliátorem. Odstraní z pokožky nečistoty a odumřelé kožní buňky, což napomůže uvolnění pórů. Peeling zároveň pomůže předcházet zarostlým chloupkům, které vznikají, když kožní maz s nečistotami a kožními buňkami zablokuje otvor póru  a chloupek nemůže růst ven.
  • Káva je silný antioxidant, který napomáhá ke zvýšení hladiny kolagenu a zpomaluje stárnutí buněk. Kofein z kávy podporuje mikrocirkulaci krve v pokožce, podporuje její pružnost a zdravý vzhled.
  • Přírodní oleje suchou a namáhanou pokožku zklidní, vyživí a obnovují přirozenou kožní ochrannou bariéru.

Jak si domácí kávový peeling vyrobit:

Na jedno použití budete potřebovat pouze tyto 2 suroviny:

  • 2 lžíce kávové sedliny (Ideálně jemně namleté na espresso. My osobně máme rádi lógr z moka konvičky. Sedlinu můžete vysypat na talíř a během jednoho až dvou dnů ji postupně nasbírat a nechat proschnout. Jelikož sedlinou prošla horká pára, byly odstraněny potencionální mikroorganismy.)
  • 1 lžíce Pěstícího tělového oleje LOBEY (možno doplnit slunečnicovým olejem)

Obě suroviny smícháte v misce a peeling je připravený k použití.

Doporučujeme peeling vyrobit v menším množství pouze na jedno použití a na příští použití zase vyrobit čerstvý.

Pěstící tělový olej BIO (389 Kč)

Jak peeling používat:

Dejte si teplou sprchu a peeling poté naneste na mokrou pokožku nohou. Jemně, ale důkladně promasírujte krouživými pohyby celou pokožku. Můžete jemně přitlačit na zrohovatělá místa, ale důležité je nikdy pokožku nedřít! Po masáži smyjte peeling vodou. Používejte pravidelně 1-2x týdně (dle stavu pokožky), ideálně jeden den před samotným holením.

Mechanický peeling jako je i tento kávový doporučujeme používat pouze na tělo, neboť pokožka na těle je hrubší než na obličeji. Na obličej je kvůli jemnější pokožce a riziku vzniku podráždění a mikrotrhlinek šetrnější používat chemické peelingy jako je např. AHA Peeling s postupným uvolňováním

Zásady správného holení:

Na co myslet a jak pak postupovat při holení nohou, abyste se vyhnuli pupínkům a podráždění? Mrkněte na naše videonávody.

@lobeylabs Odpovědět @madetkatv S kódem TIKTOK5 je sleva na veškerý sortiment.???? #holeni #bodycare #bodycaretips #vzdelani #education #shaving #shavingtips ♬ Get Into It (Yuh) - Doja Cat
@lobeylabs Znáte tento tip? ???? #holeni #bodycare #bodycaretips #vzdelani #education #shaving #shavingtips ♬ Get Into It (Yuh) - Doja Cat
@lobeylabs Přiznejte se, kolik z nich dodržujete????? #holeni #bodycare #shavingtips #bodycaretips #vzdelani ♬ Mama Said - Lukas Graham

 

 

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

 péče o chodidla Dehydratovaná pokožka - jak se jí vyhnout,

Zpět do obchodu