Jak poznat atopický ekzém?

bannery_jakpoznatatopickyekzem

Atopický ekzém neboli atopická dermatitida je zánětlivé, autoimunitní a nevyléčitelné onemocnění kůže. Objevuje se nejčastěji u kojenců a dětí, nevyhýbá se však ani dospělým. Pro toto onemocnění je typické střídání fáze vzplanutí, kdy pokožka nejvíce svědí a je dráždivá, a fáze klidu, kdy svědění a zarudnutí ustává. Jaké jsou další příznaky ekzému a co pomáhá proti jeho projevům?

Příznaky atopického ekzému

Ekzém na obličeji

Atopický ekzém na obličeji se nejčastěji projevuje suchou a zarudlou pletí, která zároveň i svědí, štípe nebo pálí. Časté dotyky a škrábání pak tento stav ještě dále zhoršují. Zarudlá místa se tak rozšiřují a pleť se šupinkuje. Atopická dermatitida na obličeji se projevuje nejvíce na tvářích a čele. Ekzém na obličeji je běžný především u kojenců a dětí.  

Ekzém na těle

Ekzém na těle se nejčastěji vyskytuje na horní části hrudníku, na krku, v loketní nebo podkolení jamce, na rukách a na nohách. Projevy jsou obdobné jako u ekzému na obličeji – suchá, zarudlá, olupující se pokožka, která je velmi citlivá k běžným vnitřním a vnějším vlivům.

Ekzém vyvolává nepříjemný pocit svědění a pro jedince navíc představuje estetický problém, který vyvolává stres a narušuje sebevědomí. Stres je pak z jedním faktorů, který vyvolává pocit tzv. vnitřního horka a ten ekzém bohužel ještě zhoršuje.

U koho se atopický ekzém objevuje?

Atopický ekzém u miminka

První příznaky atopického ekzému se u miminek objevují mezi dvěma a šesti měsíci věku. V začátcích se ekzém objevuje především na obličeji, s rostoucím věkem se ale obvykle rozšiřuje i na další části těla.

Atopický ekzém u dětí

Ekzémy jsou u dětí jedněmi z nejběžnějších kožních onemocnění. U většiny dětí se atopický ekzém projeví ještě před 5. rokem. Dětem se ekzém objevuje především na těle, a to na krku, zápěstích, kotnících, zákolenních jamkách, vnitřní straně loktů a mezi hýžděmi a nohama.

Atopický ekzém u dospělých

U dospělých se příznaky nejčastěji objevují na obličeji (včetně citlivé oblasti očí), vlasové pokožce, vnitřní straně loktů, zákolenních jamkách, krku, hrudníku, rukou a nohou. V dospělosti je pokožka ještě sušší a víc zrohovatělá.

U osob se světlou pokožkou je atopická pokožka obvykle zarudlá a může zhnědnou. V tmavších typů pokožky může být postižená oblast světlejší nebo tmavší, neboť atopická dermatitida ovlivňuje kožní pigmentaci.

Jak produkty LOBEY pomáhají s atopickým ekzémem?

Trápí i vás suchá, popraskaná a ekzematická pleť? Vyzkoušejte naše osvědčené produkty v akčním balíčku, které poskytnou úlevu a zklidnění podrážděné pleti i pokožce celého těla.

Na výběr máte balíček „Péče o ekzematickou a velmi citlivou pleť“ obsahující Odličovací mléko, Denní krém, Oční sérum a Obličejovou mycí pěnu ZDARMA. Nebo můžete zvolit balíček „Péče o ekzematickou a velmi citlivou pokožku těla“, který obsahuje Pěstící tělový olej, Jemnou intimní pěnu a Sprchový gel. Všechny produkty v balíčcích jsou speciálně dermatologicky testované i pro citlivou pokožku.

 

Akční balíček - Péče o ekzematickou a velmi citlivou pleť s čistící pěnou ZDARMA (1997 Kč)

 

Akční balíček - Péče o ekzematickou a velmi citlivou pokožku těla (955 Kč)

 

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

Atopický ekzém - svědění pokožky atopický ekzém

Zpět do obchodu