Atopický ekzém – 5 tipů, jak předcházet nepříjemnému svědění

banner_atopickyekzem

Velkým problémem u atopického ekzému je svědící pokožka nutící ke škrábání. Škrábáním se narušuje ochranná kožní bariéra. Pokožka je pak velmi náchylná na infekci z okolního prostředí. Jakmile dráždivé látky začnou pronikat do pokožky, vznikne podráždění a pokožka začne svědit ještě více. Jak tedy nepříjemnému svědění předcházet?

Šetrné čištění pleti i pokožky těla

Pokožka s atopickým ekzémem je velmi citlivá a šetrná péče o ni je naprostou nezbytností.

Pro čištění pokožky těla dejte přednost sprchování před koupelí. Sprchujte se krátce 5 až 10 minut vodou s maximální teplotou okolo 32°C. Vynechejte drsné houby nebo kartáče, které by pokožku mohly podráždit. Po osprchování se osušte jemným přikládáním ručníku k pokožce, nijak nedrhněte.

Opatrně přistupujte i ke své pleti. Používejte nejlépe kosmetiku vhodnou i pro citlivou pleť, která má šetrné složení a pleť nedráždí. Vhodné je zaměřit se i na obsah ovesných složek působících blahodárně na pokožku s atopickým ekzémem.

TIP: Trápí vás suchá, popraskaná a ekzematická pleť? Vyzkoušejte naše osvědčené produkty v akčním balíčku, které poskytnou úlevu a zklidnění podrážděné pleti i pokožce celého těla.

Na výběr máte balíček „Péče o ekzematickou a velmi citlivou pleť“ obsahující Odličovací mléko, Denní krém, Oční sérum a Obličejovou mycí pěnu ZDARMA. Nebo můžete zvolit balíček „Péče o ekzematickou a velmi citlivou pokožku těla“, který obsahuje Pěstící tělový olej, Jemnou intimní pěnu a Sprchový gel. Všechny produkty v balíčcích jsou speciálně dermatologicky testované i pro citlivou pokožku.

Čistota prostředí

Atopická pokožka je mnohem náchylnější na vnější alergeny, mezi které se řadí například i prachoví roztoči. Důležité je tedy v domácnosti udržovat čistotu – pravidelně vysávat a utírat prach. Každý den také místnosti větrejte, zejména ložnici, kde spíte.

Pro kvalitní spánek je vhodné si pořídit i chrániče na matrace a polštáře, které jsou se speciální ochranou proti roztočům. Kvalitnějšího spánku dosáhnete i snížením teploty v ložnici na 18 až 20°C. Vzduch tak nebude příliš suchý a vám se bude lépe spát. V případě potřeby si pořiďte i zvlhčovač vzduchu.

Správný výběr materiálu oblečení

U pokožky s atopickým ekzémem je důležité vyvarovat se nadměrnému pocení, které způsobuje podráždění. Pečlivě proto vybírejte materiál oblečení. Nejlepší volbou je prodyšná bavlna. Vlně a syntetickým materiálům se naopak vyhněte.

Naprosto nezbytná hydratace

Aby nedocházelo k vysušení a svědivému a dráždivému pocitu, hydratujte pokožku minimálně 2x denně. Vhodný je tělový olejíček, který obsahuje ovesné složky působící blahodárně na pokožku s atopickým ekzémem. Olejíček vždy aplikujte na vlhkou pokožku.   

Pište si deník

Při řešení atopického ekzému je dobré vést si deník, který může pomoci odhalit, které faktory u vás propuknutí ekzému spouští a čemu se vyhýbat. Zaznamenávejte si jaké potraviny jste jedli, v jakém prostředí jste se vyskytovali, jaký prací prášek či aviváž jste používali, a pro úplnost můžete doplnit i informace o vašem psychickém stavu a co na něj mělo vliv. 

 

Pokud se chcete dozvědět více o atopickém ekzému, přečtěte si i náš článek „Atopický ekzém: onemocnění, které se netýká jen dětí“.

Jak produkty LOBEY pomáhají s atopickým ekzémem?

Trápí i vás suchá, popraskaná a ekzematická pleť? Vyzkoušejte naše osvědčené produkty v akčním balíčku, které poskytnou úlevu a zklidnění podrážděné pleti i pokožce celého těla.

Na výběr máte balíček „Péče o ekzematickou a velmi citlivou pleť“ obsahující Odličovací mléko, Denní krém, Oční sérum a Obličejovou mycí pěnu ZDARMA. Nebo můžete zvolit balíček „Péče o ekzematickou a velmi citlivou pokožku těla“, který obsahuje Pěstící tělový olej, Jemnou intimní pěnu a Sprchový gel. Všechny produkty v balíčcích jsou speciálně dermatologicky testované i pro citlivou pokožku.

 

Akční balíček - Péče o ekzematickou a velmi citlivou pleť s čistící pěnou ZDARMA (1997 Kč)

 

Akční balíček - Péče o ekzematickou a velmi citlivou pokožku těla (955 Kč)

 

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

atopická dermatitida - jak poznat atopický ekzém

Zpět do obchodu