Nejčastější doprava pouze za 49 Kč. Doprava zdarma od 1800 Kč.

Kyselina hyaluronová

_blog-dehydratovaná-sucha_1

Kyselina hyaluronová, která se přirozeně nachází v našem těle, je klíčovou látkou pro hydratovanou a mladistvě vypadající pleť. Tato hydratační látka je známá i svou ohromující schopností zadržet až 1000násobek své hmotnosti ve formě vlhkosti. V dnešním článku vám představíme jednotlivé druhy kyseliny hyaluronové a vysvětlíme, proč je tak skvělým pomocníkem proti vráskám.

Proč je kyselina hyaluronová pro naši pokožku důležitá?

Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje a tvoří v našem těle. Polovina celkového množství se nachází v kůži, a to především v její svrchní části – v pokožce. Zhruba od 25. roku života naše pleť začíná stárnout a kyselina hyaluronová se z buněk postupně vytrácí a kůže tak ztrácí své původní vlastnosti. Při jejím nedostatku je pleť suchá, dehydratovaná a má vyšší sklon k tvorbě vrásek.

S přibývajícím věkem se v pokožce hůře udržuje vlhkost, a proto je důležité ji opět do pokožky dodávat pomocí sér či krémů. Kyselina hyaluronová dodá hydrataci a dále napomáhá obnově vnější povrchové vrstvy pokožky. Ta poté působí jemnější a hladší, a navíc se okamžitě zlepšuje vzhled jemných vrásek.

TIP: Vyzkoušejte LOBEY Hyaluronové sérum INTENSE zaměřené na dlouhodobou hydrataci v hlubších vrstvách pokožky. Pleť je po použití séra hydratovaná, regenerovaná a pevnější. Sérum předchází vzniku jemných linek a zároveň redukuje již vzniklé.

Hyaluronové sérum Intense 30 ml (1300 Kč)

Druhy kyseliny hyaluronové a jejich účinky

Kyselinu hyaluronovou můžeme rozdělit na základě velikosti jejích molekul na:

  • vysokomolekulární,
  • nízkomolekulární,
  • a oligomerní kyselinu hyaluronovou s nejmenšími molekulami.

Čím menší částice kyseliny hyaluronové jsou, tím lépe pronikají do hlubších vrstev naší pokožky. Je tak dosaženo zdokonalení anti-agingového účinku kyseliny hyaluronové a také zvýšení elasticity pleti. Oligomery kyseliny hyaluronové navíc fungují jako signální molekuly, které hluboko v pokožce předávají signál pro zvýšení tvorby tělu vlastní kyseliny hyaluronové.  Tím urychlují regenerační procesy kůže a podporují tvorbu kolagenu.

Tím, že je kyselina hyaluronová našemu tělu vlastní, je vhodná pro všechny typy pleti a produkty s jejím obsahem lze používat jak v rámci ranní péče o pleť, tak i v rámci večerní skincare.

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

Jak používat pleťová séra Dehydratovaná vs suchá pleť

Zpět do obchodu