Nejčastější doprava pouze za 49 Kč. Doprava zdarma od 1800 Kč.

Pigmentové skvrny na obličeji

banner_blog_pigmentoveskvrnyoblicej

Pigmentové skvrny se mohou vyskytovat na celém těle, největší pozornosti se ale dostává především těm na pleti. Pigmentové skvrny na obličeji se odborně nazývají melasma a pro některé mohou představovat kosmetický problém, který by rádi odstranili. Jak přesně vypadají pigmentové skvrny? A jak pigmentové skvrny odstranit? Vše se dozvíte v našem článku.

Jak vypadají pigmentové skvrny?

Pigmentové skvrny na obličeji ale i na těle mívají nejrůznější tvary a velikosti. Mohou mít podobu od drobných flíčků připomínajících pihy až po rozsáhle tmavě zbarvené plochy. Obvykle jsou tyto skvrny na obličeji hnědého odstínu různé intenzity, a kontrastují tak se zbytkem pleti. Ať už jsou pigmentové skvrny způsobené hyperpigmentací jakéhokoliv rozměru, obvykle nebývají plastické a na pleti a pokožce tak nijak nevystupují.

Odstranění pigmentových skvrn

Při rozhodování o tom, jak se pigmentových skvrn zbavit, je na výběr z více možností. Můžete zvolit pomoc dermatologů, kosmetiček nebo si pomoci sami vhodnými produkty proti pigmentovým skvrnám.

Dermatolog může provést laserové odstraní pigmentových skvrn. Po prvním laserovém ošetření je obvykle pigmentová skvrna odstraněna z 50-70 %, a následně je nutné ošetření opakovat. Po laserovém ošetření je naprosto nezbytná důkladná eliminace slunečního záření.

U kosmetiček můžete absolvovat ošetření pomocí chemických peelingů s obsahem AHA nebo BHA kyselin. Chemické peelingy pronikají do pokožky, kde nastartují obnovu buněk. Díky chemickému peelingu dochází i k odstranění výše uložených melanocytů, tedy buněk produkujících melanin způsobující hyperpigmentaci.

Pravidelný chemický peeling si můžete dopřávat ale i sami doma. Doporučit vám můžeme náš LOBEY AHA Peeling s postupným uvolňováním s revoluční technologií, díky které jsou kyseliny do pleti uvolňovány po vrstvách postupně. Toto má naprosto zásadní vliv na prevenci vzniku podráždění a případných vážnějších zánětů kůže spojených s konvenčními AHA kyselinami. Zároveň přináší funkčnost daleko vyšších koncentrací AHA kyselin.

AHA Peeling s postupným uvolňováním 50 ml (599 Kč)

K odstranění pigmentových skvrn můžete použít i pleťová séra zaměřená na odstranění tmavých skvrn a sjednocení pleti. Vyzkoušejte LOBEY Lokální sérum na pigmentové skvrny. Sérum speciálně vytvořené pro cílené ošetření pigmentových skvrn viditelně zmírňuje tmavé skvrny a zabraňuje vzniku nových. Rozjasňuje a sjednocuje odstín pleti.

Lokální sérum na pigmentové skvrny 15 ml (700 Kč)

Při používání produktů proti pigmentovým skvrnám si vždy důkladně přečtěte správný postup používání. Nikdy také nezapomeňte následně během dne používat SPF ochranu s ochranným faktorem obsahujícím UVA i UVB filtr hodnoty alespoň 30. Jsou to totiž právě sluneční paprsky, které potíže s hyperpigmentacemi prokazatelně zhoršují.

Více o pigmentových skvrnách se můžete dočíst i v našem článku „Pigmentové skvrny – proč vznikají a jak je odstranit?

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

Hyperpigmentace  Jak používat pleťová séra

Zpět do obchodu