Nejčastější doprava pouze za 49 Kč. Doprava zdarma od 1800 Kč.

Benefity hedvábí pro naše vlasy a pleť

banner_blog_hedvabiaplet

Pečujte o svou pleť i vlasy nejen správnou ranní a večerní rutinou, ale i celou noc během spánku díky povlaku na polštář. Vyměňte bavlněné povlaky na polštáře za ty z hedvábí a zjistěte sami, proč se hedvábné povlaky staly tak populárními.

Proč bavlněný povlak na polštář vyměnit za ten z hedvábí?

Jedním z nejčastějších materiálů pro výrobu povlečení je bavlna. Mohla by se tak jevit jako nejvhodnější materiál, který si pro povlak na peřiny a polštáře zvolit. Povlak na polštář z bavlny ale není nejlepší volbou. Proč? Bavlna vyniká svou vysokou mírou absorpce a vlastnostmi způsobujícími tření. Během noci jsou tak do bavlněného povlaku vstřebávány kosmetické produkty z pleti a pleť se vysušuje. Mezi bavlněným povlakem a pletí vznikají navíc otlačeniny, které přispívají ke vzniku vrásek.    

 

Účinky hedvábí na vlasy

Hladký povrch hedvábného povlečení je ideálním pro vaše vlasy. Nijak nenarušuje jejich strukturu, a vlasy se tak netřepí a nelámou. Hedvábí nevysušuje, čímž je eliminováno krepatění a elektrizování. Po noci na hedvábném polštáři se neprobudíte s vrabčím hnízdem na hlavě, ale s krásnými hladkými a lesklými vlasy.  

Tip: Svým vlasům můžete dopřát navíc i hedvábnou gumičku tzv. scrunchie. Hedvábná gumička nijak netlačí ani netrhá vaše vlasy, ale naopak je drží, aniž byste o ní věděla.

Hedvábná gumička - černá (420 Kč)

 

Hedvábná gumička - béžová (420 Kč)

 Benefity hedvábí pro pleť

Jak již bylo výše zmíněno – kosmetické produkty se z pleti nebudou do hedvábí vsakovat ani nijak otírat. Hladký povrch se navíc nezachytává o pleť, a omezuje se tak tvorba vrásek vznikajících otlačením. Hedvábí pleť nevysušuje, naopak přispívá k její správné hydrataci.

Povlak na polštář z hedvábí ocení i alergici, astmatici a lidé s nejcitlivější pokožkou

Přírodní hedvábí je hypoalergenní a nepodporuje tvorbu bakterií a plísní. Zamilují si ho tak i alergici, astmatici a lidé s nejcitlivější pokožkou trpící například na ekzémy či akné. Hedvábí má navíc i výborné termoregulační vlastnosti. Svými vlastnostmi hedvábí pokožku nijak nedráždí, ba naopak ji dokáže mírně zklidnit chladivým efektem.

Tip: Dopřejte si ničím nerušený a klidný spánek díky hedvábnému Spacímu setu – hedvábný povlak na polštář, škraboška na spaní a gumička z nejkvalitnějšího přírodního morušového hedvábí.

Spací set - hedvábný povlak na polštář, škraboška na spaní a gumička (béžový) (2800 Kč)

 

Spací set - hedvábný povlak na polštář, škraboška na spaní a gumička (černý) (2800 Kč)

 Jak o hedvábné povlaky správně pečovat?

Hedvábné povlaky doporučujeme prát ručně ve vlažné vodě a neždímat. Povlak na polštář je možné prát i v pračce, ale výhradně na jemný program (nebo hedvábí) maximálně na 30°C. Prostředky na ruční praní nebo určené do pračky musí být vhodné pro hedvábí nebo jemný textil – pH neutrální bez bělidel. Sušení v sušičce nedoporučujeme. Povlak z hedvábí nechte volně uschnout.

 

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

Stárnutí pleti vypadávání vlasů na podzim

 

Zpět do obchodu