Nejčastější doprava pouze za 49 Kč. Doprava zdarma od 1800 Kč.

Pigmentové skvrny v těhotenství

banner_blog_pigmentskvrny

Během těhotenství prochází ženské tělo neuvěřitelnou proměnou. S hormonálními změnami, které v těhotenství probíhají, se ovšem pojí i vznik pigmentových skvrn označovaných jako melasma nebo také těhotenská maska. Jak k jejich vzniku dochází a lze tyto pigmentové skvrny odstranit?  

Jak pigmentové skvrny v těhotenství vznikají a jak vypadají?

Pigmentové skvrny v těhotenství jsou způsobené především hormonálními změnami. Hormonální změny podporují vyšší produkci melaninu – přírodního pigmentu, díky kterému má naše pokožka, vlasy i oči svou barvu. Pokud však dojde v pokožce k jeho nadbytku, objeví se nestejnoměrné tmavé zbarvení. Hyperpigmentace způsobená výkyvy hormonů, se kterou se většina žen v těhotenství setkává, se označuje jako melasma nebo také jako těhotenská maska.

A jak vypadají pigmentové skvrny v těhotenství? Pigmentové skvrny na obličeji mohou mít podobu od drobných flíčků připomínajících pihy až po rozsáhle tmavě zbarvené plochy. Tento typ hyperpigmentace se objevuje především na nosu, tvářích a nad horním rtem. Těhotenská maska se objevuje obvykle kolem čtvrtého měsíce těhotenství.

TIP: Během těhotenství se mohou měnit i znaménka. Vhodné je proto i nejen během těhotenství preventivně navštěvovat kožního lékaře, který vám znaménka zkontroluje.

Pigmentové skvrny se mohou objevit i na těle. Hyperpigmentace na těle se v těhotenství nejčastěji projevuje ztmavnutím prsních dvorců a bradavek a vznikají pigmentové skvrny směrem od pupíku k podbřišku. Tyto změny v pigmentaci na těle ve většině případů vymizí během šestinedělí.

Odstranění pigmentových skvrn

Způsobů odstranění pigmentových skvrn je hned několik a je jen na vás, kterou metodu zvolíte. Během těhotenství nebo i kojení je ale vhodné každou metodu dobře zvážit a některé podstoupit až po porodu, nebo nejlépe až nebudete kojit.

Jaké metody odstranění pigmentových skvrn obecně máme?

  • U dermatologa můžete podstoupit laserové odstraní pigmentových skvrn – vhodné absolvovat až po porodu/ukončení kojení.
  • U kosmetiček můžete absolvovat ošetření pomocí chemických peelingů s obsahem AHA nebo BHA kyselin – vhodné absolvovat až po porodu/ukončení kojení.
  • Pravidelný chemický peeling si můžete dopřávat ale i sami doma – je nutné vybrat šetrný produkt vhodný pro použití i během těhotenství/kojení.
  • K odstranění pigmentových skvrn můžete použít i pleťová séra na pigmentové skvrny, které je odstraní a sjednotí tak pleť – je nutné vybrat šetrný produkt vhodný pro použití i během těhotenství/kojení.

Jak vám produkty LOBEY mohou pomoci?

Vyzkoušejte LOBEY Lokální sérum na pigmentové skvrny. Sérum speciálně vytvořené pro cílené ošetření pigmentových skvrn viditelně zmírňuje tmavé skvrny a zabraňuje vzniku nových. Rozjasňuje a sjednocuje odstín pleti. Sérum je díky svému šetrnému složení vhodné v těhotenství i během kojení.

Lokální sérum na pigmentové skvrny 15 ml (700 Kč)

 

Lokální sérum na pigmentové skvrny aplikujte pouze večer na vyčištěnou pleť přímo na pigmentovou skvrnu. Vyhněte se oblasti očí. Před použitím dalších produktů nechte vždy důkladně zaschnout. Druhý den pak nezapomínejte na použití SPF ochrany.

 

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

 Intimní hygiena v těhotenství Strie v těhotenství

Zpět do obchodu