Úbytek vlasů na podzim – závažný problém nebo naprosto běžný jev?

banner_ubytekvlasu

S příchodem podzimních měsíců spousta z nás začíná pozorovat větší úbytek vlasů, než je tomu například v létě. Je třeba zpozornět nebo se jedná o přirozený jev?

Proč na podzim vlasy více vypadávají?

Růst lidského vlasu je rozdělen do 3 fází, které se neustále opakují. Vlasy tvoří ochrannou vrstvu pokožce hlavy, a jelikož pokožka hlavy potřebuje být chráněna především v letním měsících před UV paprsky a v zimních měsících před mrazy, je růstová fáze matkou přírodou naprogramována právě na letní a zimní měsíce. Mezi růstovými fázemi musí ale proběhnout i fáze klidu, kdy vlasy vypadávají, a toto období připadá právě na podzimní měsíce.

Dalším faktorem, který neblaze naše vlasy ovlivňuje, je i podzimní počasí, které neprospívá ani kondici našich vlasů ani jejich stylingu. Silný vítr, mrholení, déšť nebo i přechody z chladného počasí venku do vyhřátých místností – to vše vlasům neprospívá. Mechanickým poškozením naše vlasy slábnou, třepí se, lámou a ztrácejí svůj přirozený lesk.

Kdy u vypadávání vlasů zpozornět?

Každý den člověk běžně ztratí 50 až 100 vlasů. V podzimních měnících je to o něco více, ale jsou situace, kdy byste měli zpozornět, zda jde stále jen o běžný podzimní úbytek vlasů nebo tento úbytek může signalizovat jiný problém. Jedná se o situace, kdy:

  • vlasy padají po celých pramenech,
  • při každém česání vám v hřebenu zůstávají velké chomáče vlasů,
  • vlasy vám vypadávají jen na určitých místech, kde se začínají tvořit lysiny,
  • velký úbytek vlasů přetrvává i mimo podzimní měsíce.

V takovýchto případech je dobré se obrátit na odbornou pomoc.

Šampony a kondicionery LOBEY

Jak vlasům v náročném podzimním období pomoci?

Abyste vlasy ještě více nezatěžovali, ale naopak jim v tomto náročném období pomohli, je dobré držet se následujících kroků:

1) Vyzkoušejte LOBEY Šampon pro podporu růstu vlasů

Dopřejte svým vlasům a pokožce hlavy kvalitní péči pomocí prémiového Lobey Šamponu na podporu růstu vlasů. Tento šampon jsme speciálně vyvinuli tak, aby podpořil růstovou fázi vlasových kořínků, zmírnil vypadávání vlasů, a zároveň je vyživil a posílil. Pravidelným používáním docílíte zdravé pokožky hlavy, která má přímý vliv na kvalitu vlasů. Vlasy jsou posíleny a vyživeny, méně vypadávají a rychleji rostou.

Šampon na podporu růstu vlasů 200 ml (389 Kč)

2) Zdravá a vyvážená strava

Zdravá a vyvážená strava je základem takřka všeho. Dávejte si pozor, aby vaše strava obsahovala dostatek proteinů, minerálů a vitamínů, které vaše vlasy potřebují.

Věděli jste, že vlasy jsou zhruba z 25 % tvořeny vodou? Nezapomínejte proto i na dostatečný pitný režim, nejlépe v podobě čisté vody nebo bylinných čajů.

3) Pečujte o své vlasy správně

V péči o vlasy se velmi často můžeme nevědomky dopouštět chyb, kterými své vlasy zatěžujeme, narušujeme jejich kvalitu a v konečném důsledku „podporujeme“ nadbytečné vypadávání vlasů. Jak správně přistupovat k mytí vlasů jsme Vám sepsali v článkuZásady správného mytí vlasů“. Čemu se vyvarovat v péči o vlasy, jsme se věnovali i v článkuNejčastější chyby v péči o vlasech“.

4) Zvolte vhodný účes

Stáhnout vlasy do culíku nebo drdolu je velmi rychlou a praktickou variantou účesu. Tyto typy účesů mají ale vliv nejenom na zdraví samotných vlasů, ale dokonce může mít i podíl viny na bolestech hlavy. Stahování do culíku či drdolu vytváří na vlasy neustálí tlak, nebo spíše tah, který vlasy namáhá a může vést k jejich vypadávání.

Vlasy proto raději upravte do volného copu. Pokud se bez culíku opravdu neobejdete, zkuste ho alespoň tolik neutahovat a vlasy stahovat do culíku vždy na trochu jiném místě.

5) Dopřejte si pravidelný pohyb

Stejně jako zdravá a vyvážená strava, tak i pravidelný pohyb je univerzálním prostředkem k zachování krásy a celkového zdraví. Pravidelným pohybem napomáháte tělu vylučovat toxiny z těla. Zároveň se díky pohybu rozproudí krevní oběh a lymfatický systém, díky čemuž dochází k lepšímu roznosu živin, bez kterých se naše vlasy neobejdou.

6) Vyhněte se stresu

Vyhnout se stresu je v dnešní uspěchané době velmi náročné. Psychická pohoda je ale velmi důležitá nejenom pro zdraví našich vlasů, ale i celkovou kondici. Silný a dlouhodobý stres může výrazně ovlivnit vypadávání vlasů, a dokonce i jejich šedivění. Je to způsobeno tím, že stres způsobuje stažení cév a ty poté nemohou správně roznášet živiny. Čím více stresu, tím méně jsou naše vlasy vyživovány.

Snažte se proto dostatečně odpočívat, a především si dopřát dostatek spánku, který je naprosto zásadní. Vyzkoušet můžete například i meditace nebo dechová cvičení. Výborná je také masáž, a v souvislosti s vlasy si dopřejte masáž pokožky hlavy, která napomůže lepší cirkulaci a roznosu živin, které jsou nezbytné pro podporu růstu vlasů.  

 

Vlasy jsou naší korunou krásy, a proto jim nezapomeňte věnovat potřebnou péči. Dopřejte jim kvalitní přípravky v podobě přírodních šamponů a kondicionéru a nezapomeňte, že pouhým mytím správná péče o vlasy nekončí.

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

Zásady správného mytí vlasů Nejčastější chyby v péči o vlasy

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení