Úbytek vlasů na podzim – závažný problém nebo naprosto běžný jev?

banner_ubytekvlasu

S příchodem podzimních měsíců spousta z nás začíná pozorovat větší úbytek vlasů, než je tomu například v létě. Je třeba zpozornět nebo se jedná o přirozený jev?

Proč na podzim vlasy více vypadávají?

Růst lidského vlasu je rozdělen do 3 fází, které se neustále opakují. Vlasy tvoří ochrannou vrstvu pokožce hlavy, a jelikož pokožka hlavy potřebuje být chráněna především v letním měsících před UV paprsky a v zimních měsících před mrazy, je růstová fáze matkou přírodou naprogramována právě na letní a zimní měsíce. Mezi růstovými fázemi musí ale proběhnout i fáze klidu, kdy vlasy vypadávají, a toto období připadá právě na podzimní měsíce.

Dalším faktorem, který neblaze naše vlasy ovlivňuje, je i podzimní počasí, které neprospívá ani kondici našich vlasů ani jejich stylingu. Silný vítr, mrholení, déšť nebo i přechody z chladného počasí venku do vyhřátých místností – to vše vlasům neprospívá. Mechanickým poškozením naše vlasy slábnou, třepí se, lámou a ztrácejí svůj přirozený lesk.

Kdy u vypadávání vlasů zpozornět?

Každý den člověk běžně ztratí 50 až 100 vlasů. V podzimních měnících je to o něco více, ale jsou situace, kdy byste měli zpozornět, zda jde stále jen o běžný podzimní úbytek vlasů nebo tento úbytek může signalizovat jiný problém. Jedná se o situace, kdy:

  • vlasy padají po celých pramenech,
  • při každém česání vám v hřebenu zůstávají velké chomáče vlasů,
  • vlasy vám vypadávají jen na určitých místech, kde se začínají tvořit lysiny,
  • velký úbytek vlasů přetrvává i mimo podzimní měsíce.

V takovýchto případech je dobré se obrátit na odbornou pomoc.

Šampony a kondicionery LOBEY

Jak vlasům v náročném podzimním období pomoci?

Abyste vlasy ještě více nezatěžovali, ale naopak jim v tomto náročném období pomohli, je dobré držet se následujících kroků:

1) Vyzkoušejte LOBEY Šampon pro podporu růstu vlasů

Dopřejte svým vlasům a pokožce hlavy kvalitní péči pomocí prémiového Lobey Šamponu na podporu růstu vlasů. Tento šampon jsme speciálně vyvinuli tak, aby podpořil růstovou fázi vlasových kořínků, zmírnil vypadávání vlasů, a zároveň je vyživil a posílil. Pravidelným používáním docílíte zdravé pokožky hlavy, která má přímý vliv na kvalitu vlasů. Vlasy jsou posíleny a vyživeny, méně vypadávají a rychleji rostou.

Šampon na podporu růstu a proti vypadaní vlasů 200 ml (380 Kč)

 

2) Zdravá a vyvážená strava

Zdravá a vyvážená strava je základem takřka všeho. Dávejte si pozor, aby vaše strava obsahovala dostatek proteinů, minerálů a vitamínů, které vaše vlasy potřebují.

Věděli jste, že vlasy jsou zhruba z 25 % tvořeny vodou? Nezapomínejte proto i na dostatečný pitný režim, nejlépe v podobě čisté vody nebo bylinných čajů.

3) Pečujte o své vlasy správně

V péči o vlasy se velmi často můžeme nevědomky dopouštět chyb, kterými své vlasy zatěžujeme, narušujeme jejich kvalitu a v konečném důsledku „podporujeme“ nadbytečné vypadávání vlasů. Jak správně přistupovat k mytí vlasů jsme Vám sepsali v článkuZásady správného mytí vlasů“. Čemu se vyvarovat v péči o vlasy, jsme se věnovali i v článkuNejčastější chyby v péči o vlasech“.

4) Zvolte vhodný účes

Stáhnout vlasy do culíku nebo drdolu je velmi rychlou a praktickou variantou účesu. Tyto typy účesů mají ale vliv nejenom na zdraví samotných vlasů, ale dokonce může mít i podíl viny na bolestech hlavy. Stahování do culíku či drdolu vytváří na vlasy neustálí tlak, nebo spíše tah, který vlasy namáhá a může vést k jejich vypadávání.

Vlasy proto raději upravte do volného copu. Pokud se bez culíku opravdu neobejdete, zkuste ho alespoň tolik neutahovat a vlasy stahovat do culíku vždy na trochu jiném místě.

5) Dopřejte si pravidelný pohyb

Stejně jako zdravá a vyvážená strava, tak i pravidelný pohyb je univerzálním prostředkem k zachování krásy a celkového zdraví. Pravidelným pohybem napomáháte tělu vylučovat toxiny z těla. Zároveň se díky pohybu rozproudí krevní oběh a lymfatický systém, díky čemuž dochází k lepšímu roznosu živin, bez kterých se naše vlasy neobejdou.

6) Vyhněte se stresu

Vyhnout se stresu je v dnešní uspěchané době velmi náročné. Psychická pohoda je ale velmi důležitá nejenom pro zdraví našich vlasů, ale i celkovou kondici. Silný a dlouhodobý stres může výrazně ovlivnit vypadávání vlasů, a dokonce i jejich šedivění. Je to způsobeno tím, že stres způsobuje stažení cév a ty poté nemohou správně roznášet živiny. Čím více stresu, tím méně jsou naše vlasy vyživovány.

Snažte se proto dostatečně odpočívat, a především si dopřát dostatek spánku, který je naprosto zásadní. Vyzkoušet můžete například i meditace nebo dechová cvičení. Výborná je také masáž, a v souvislosti s vlasy si dopřejte masáž pokožky hlavy, která napomůže lepší cirkulaci a roznosu živin, které jsou nezbytné pro podporu růstu vlasů.  

 

Vlasy jsou naší korunou krásy, a proto jim nezapomeňte věnovat potřebnou péči. Dopřejte jim kvalitní přípravky v podobě naší přírodní vlasové péče a nezapomeňte, že pouhým mytím správná péče o vlasy nekončí.

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

Zásady správného mytí vlasů Nejčastější chyby v péči o vlasy

 

Zpět do obchodu