Proč a jak používat sérum na pleť?

blog_serum_plet-V1

Obsahuje vaše skincare rutina sérum na pleť? Ať už chcete pleť rozjasnit, vyživit, omladit nebo se potýkáte například s akné nebo pigmentovými skvrnami, pleťové sérum je jasnou volbou a mělo by být součástí každé správné péče o pleť.

Koncentrovaná a efektivní péče o pleť

Sérum na pleť je cílená péče obsahující vysokou koncentraci aktivních látek, které cílí na určitý problém nebo jejich kombinaci. Účinky sér jsou mnohonásobně výraznější a rychlejší než u pleťového krému. Aktivní látky obsažené v sérech se snáze vstřebávají a obvykle dokáží pronikat hlouběji a účinněji do pokožky. Proto jsou účinky často vidět už po několika dnech používání.

Sérum se od krému liší, vzájemně se bez sebe ale neobejdou

Nejenom že obsahuje mnohem vyšší koncentrace aktivních látek, ale také obvykle obsahují mnohem menší molekuly, které jsou schopné pronikat hlouběji do pokožky, zatímco krémy působí na povrchu pleti. Nicméně pokud se rozhodnete séra používat, pleťové krémy ze své skincare rutiny rozhodně nevyřaďujte. Uzamykají totiž účinné látky v pleti a dodávají potřebnou hydrataci. Neméně důležitá je i jejich ochranná funkce.

Sérum vybírejte podle potřeb své pleti

Naprostým základem, který sedne každé pleti, je hydratační sérum s kyselinou hyaluronovou. Pleťových sér ale můžete používat naráz i více a jednoduše je na sebe vrstvit. Při vrstvení sér začínejte vždy těmi na vodní bázi, následně můžete používat hutnější, a nakonec aplikujte olejová séra. Tento postup je důležitý z toho důvodu, aby všechny aktivní látky mohly proniknout hluboko do pokožky. Mezi jednotlivými aplikacemi nechte sérum vždy důkladně vstřebat.

Jak používat pleťové sérum?

Sérum nanášejte vždy na důkladně vyčištěnou pleť před aplikací krému. Ideální množství aplikovaného séra je 3 až 5 kapek pro oblast tváře, krku a dekoltu. Pokud má sérum pipetku, nikdy se jejím koncem nedotýkejte pleti. Konečky prstů sérum jemně vklepávejte do pokožky. Jakmile se sérum vstřebá, naneste pleťový krém. Sérum nikdy nemíchejte s pleťovým krémem, zabránili byste tak jeho proniknutí do hlubších vrstev. Ráno aplikujeme přípravky s ochrannými látkami nebo antioxidanty. Večer naopak nanášíme omlazující, obnovující a vyživující séra.

 

 Podívejte se na video, kde vám stručně vysvětlíme, proč je použití sér ve skincare důležité:  

 

Z Jakých LOBEY pleťových sér můžete vybírat?

Na našem e-shopu naleznete širokou nabídku pleťových sér pro celou řadu problému pleti.

Séra pro aknózní a problematickou pleť:

Sérum proti pigmentovým skvrnám:

Sérum pro hydrataci pleti:

Séra proti vráskám

Séra pro posílení kožní bariéry

 

Sérum proti akné 30 ml (740 Kč)

 

Lokální sérum na akné s okamžitým účinkem 15 ml (580 Kč)

 

Lokální sérum na pigmentové skvrny 15 ml (700 Kč)

 

Hyaluronové sérum Intense 30 ml (1300 Kč)

 

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

vznik akné Hyperpigmentace

 

Zpět do obchodu