Odhalte 9 nejčastějších chyb v  intimní hygieně – dopouštíte se jich taky?

banner_clanek_9chyb_intimni

I když správná intimní hygiena není žádná věda, najde se i tak spousta z nás, které v  ní chybujeme. Jakých nejčastějších chyb se dopouštíme? A jak je napravit, abychom se vyhnuly nepříjemnostem způsobenými právě těmito nesprávnými návyky? Pojďte s námi odhalit 9 nejčastějších chyb! 

1. Špatně zvolený směr omývání

V intimní oblasti postupujte směrem od pochvy k řitnímu otvoru a nikdy ne opačně! Pokud směr, kterým oblast omýváte, neřešíte, zaděláváte si tak na možnost infekce a zánětů, způsobenou přenosem bakterií z konečníku do pochvy nebo k ústí močové trubice. Obzvláště ženy trpící na časté záněty močového měchýře by si na toto měly dávat pozor. Tuto zásadu je důležité dodržovat nejenom ve sprše, ale také i na toaletě.   

2. Používání houby

I když byste si mohla říct, že mycí houbou intimní místa lépe očistíte, na tuto oblast je nevhodná. Kůže v této oblasti je velice choulostivá a mohla byste si tak způsobit drobná poranění.  

3. Nedostatečná intimní hygiena při menstruaci

Běžně nám stačí jednou denně se osprchovat a provést intimní hygienu. V období menstruace byste ale měla myslet na to, že jsou naše intimní partie daleko náchylnější k vzniku zánětů, a proto je doporučené umývat se 2x denně.  

Návrh bez názvu (22)

4. Používání obyčejného mycího prostředku

Používání jednoho univerzálního mycího prostředku na vše je především záležitost mužů, ale pokud i vy používáte jeden sprchový gel nejenom na tělo, ale i na intimní hygienu, měla byste od tohoto zlozvyku opustit. Ženské intimní partie jsou unikátním ekosystémem a je velice jednoduché jeho rovnováhu narušit. V naší intimní oblasti je důležité udržet kyselé PH 3,5, protože změna tohoto PH vytváří ideální prostředí pro nebezpečné organismy způsobující infekce a záněty.  Doporučujeme proto zvolit nejlépe intimní gely a mýdla s dubovou kůrou, která má hojivé a uklidňující účinky. 

Jemná intimní pěna BIO (349 Kč)

 

DSC_0512WEB

5. Nedůkladné osušení intimních partií

Vlhké prostředí je jako dělané pro mykózy a bakterie. Proto se po osprchování zaměřte na dokonalé vysušení intimních partií. Na osušení používejte měkkou a suchou osušku, kterou používáte jenom vy sama a kterou si měníte každé 2-3 dny. K udržení sucha můžete také použít antiseptický pudr 

6. Nesprávný výběr spodního prádla

Velmi často vybíráme spodní prádlo podle vzhledu a už moc nemyslíme na to, jaký dopad může mít na naše zdraví. Příkladem mohou být příliš těsné kalhotky, které mohou být nejenom nepohodlné, ale zároveň mohou přispívat k zdravotním problémům, jako jsou otlačeniny, odřeniny a vyrážky. Příliš těsné kalhotky také způsobují nadměrné pocení intimních partií. V takovém prostředí se pak daří mikroorganismům, které se pak rychle množí a mohou způsobit nepříjemnou infekci močových cest. 

Velmi nevhodná na každodenní nošení jsou také tanga. Nejenom že mechanicky dráždí intimní partie, které jsou pak náchylnější ke vzniku infekce, ale také usnadňují přenos bakterií z oblasti konečníku a pochvy k močové trubici. Nevhodné může být i bezešvé prádlo, jelikož se vyrábí především z méně prodyšných, syntetických materiálů. 

Návrh bez názvu (23)

 

Jakých dalších chyb se dopouštíme v  období menstruace?  

7. Výměna menstruačních potřeb

Být spořivé je určitě dobré, ale v oblasti menstruačních potřeb rozhodně nehleďte na nějakou úsporu. Menstruační potřeby pravidelně měňte, i když se vám mohou zdát ještě čisté. Do menstruačních potřeb se z pochvy dostávají mikroorganismy, které se pak ve vlhkém a teplém prostředí rychle množí a mohou způsobit nepříjemnou infekci močových cest. Obzvláště důležitá je pravidelná výměna tamponu, u kterého je navíc možné i riziko takzvaného syndromu toxického šoku.  

8. Podráždění kůže nevhodným výběrem vložek

Je opravdu důležitý správný výběr velikosti vložek a materiálu, ze kterých jsou vyrobeny. Některé typy vložek, zejména ty s tužšími křidélky, mohou způsobit podráždění kůže v oblasti třísel a na stehnech. 

9. Sex během menstruace

Sex během menstruace rozhodně není tabu, pokud jste ale náchylnější k infekcím, je nejlepší počkat, až krvácení ustane.  

 

Spousta žen trpí na problémy v intimní oblasti, které si způsobují samy nevhodnými návyky. Až budete příště vykonávat intimní hygienu, vzpomeňte si na těchto 9 nejčastějších chyb, a pokud se některých dopouštíte, pokuste se jim vyhnout. Vaše choulostivé partie vám poděkují.

 

Přečtěte si také o intimní hygieně pro muže: 6 jednoduchých kroků, na které byste neměl v koupelně zapomenout!

 

 

Přejít na e-shop

 

 Mohlo by vás zajímat

1_1 5

Zpět do obchodu