Bakuchiol

Bakuchiol_1

Bakuchiol je přírodní alternativou vitaminu A, který poskytuje pleti podobné účinky, jako retinoidy. Jako zástupce jednoho z nejsilnějších antioxidantů potlačuje několik druhů volných radikálů a oxidačních reakcí v pleti, a tím podporuje vitalitu a mladistvost pleti. Jaké jsou jeho další benefity?

Co je bakuchiol?

Bakuchiol je látka získávaná ze semen a listů indické rostliny psoralea corylifolia jinak nazývaná také jako „babchi“. Tato rostlina se již delší dobu využívá v ajurvédě ke zmírnění kožních potíží. Bakuchiol představuje přírodní alternativu vitaminu A a jeho derivátů retinoidů (kyselina retinová, retinal, retinol, estery retinolu). Je přirozeným antioxidantem, a chrání tak pleť před působením oxidačního stresu. U pleti, na kterou působí oxidační stres, se snižuje tvorba a aktivita některých kožních buněk, což vede k narušení kožní bariéry. Tento jev si lze lehce představit na příkladu rozkrojeného jablka – postupně vysychá, mění barvu a ztrácí svěžest.

Jaké jsou účinky bakuchiolu?

Bakuchiol se pyšní celou řadou benefitů obdobně jako retinoidy, ke kterým je přirovnáván.

Je skvělým pomocníkem v boji proti akné a ucpaným pórům díky svým antimikrobiálním a protizánětlivým účinkům. Jednou z příčin akné je například nadprodukce kožního mazu, se kterou bakuchiol bojuje snížením produkce enzymu podporujícího tvorbu kožního mazu.

Díky své schopnosti chránit pleť před oxidačním stresem, omezuje narušení kožní bariéry a ztrátě vlastní přirozené obrany před vnějšími vlivy. S tím souvisí i redukce vzniku pigmentových skvrn, zánětlivých změn nebo i narušení pružnosti pleti. Proniká hluboko do pokožky a napomáhá i zmírnění viditelnosti i již vzniklých tmavých skvrn a hyperpigmentace.

Stejně jako retinoidy, i bakuchiol urychluje regeneraci kožních buněk a podporuje tvorbu kolagenu, vyplňuje pokožku a tím redukuje vzhled jemných linek a vrásek.

Celkově napomáhá pleť zklidňovat a revitalizovat. Bakuchiol je velmi šetrný a bez vedlejších účinků, čímž je vhodný i pro citlivou pleť.

V jakém LOBEY produktu bakuchiol najdete?

Vyzkoušejte naše novinky mezi pleťovými séry – Retinal 6 a Retinal 12 Intense. Tyto séra byly speciálně navrženy tak, aby výrazně redukovaly známky stárnutí pleti, zpevnily a vyhladily pleť. Séra urychlují obnovu pleti, její regeneraci a sjednocují její tón. Pokud s retinoidy teprve začínáte, bude pro vás ideální volbou Retinal sérum 6 v koncentraci 0,06 % retinalu. Pokud jste již retinoidy ve své péči o pleť používali, zvolte Retinal sérum 12 - Intense v koncentraci 0,12 % retinalu.

Retinal sérum 6, 30 ml (1700 Kč)

 

Retinal sérum 12 - Intense 30 ml (2300 Kč)

 

 

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

 retinoidy - retinal, retinol, kyselina retinová Jak na ranní a večení skincare rutinu

Zpět do obchodu