8 tipů v boji proti celulitidě

8 tipů v boji proti celulitiděCelulitida neboli pomerančová kůže na stehnech, zadku, břiše nebo rukou postihuje až 98 % žen, a to bez ohledu na jejich váhu či věk. Ve výjimečných případech se může vyskytovat i u mužů, kteří mají přebytek estrogenu. Boj proti celulitidě vyžaduje jistou dávku trpělivosti a péče. Dobrou zprávou ale je, že lze projevy celulitidy zmírnit. Tady je 8 tipů, které vám pomůžou na cestě za krásnou hladkou pokožkou bez celulitidy.

1. Dostatečný pitný režim

Úplným základem, nejenom v boji s celulitidou, je dostatečný pitný režim. Dostatek tekutin podporuje krevní oběh a průtok lymfy, a tím i správné odplavování škodlivých látek z organismu. Zároveň dodává pokožce potřebnou hydrataci. Doporučeným množstvím tekutin je 2-3 litry v průběhu celého dne - zejména čisté vody nebo bylinných čajů. Vyhýbejte se slazeným syceným limonádám, energy drinkům a alkoholu.

2. Zdravá a vyvážená strava

Osvojte si zdravé stravovací návyky. Správné funkci buněk prospívá strava bohatá na zeleninu a ovoce, luštěniny a obiloviny. Vyhýbejte se potravinám s vysokým obsahem soli, které tělo zbytečně zatěžují a zavodňují. Naopak se zaměřte na potraviny s obsahem antioxidantů, mezi něž patří například jahody, borůvky, maliny, a dokonce i kvalitní vysokoprocentní hořká čokoláda. Účinné jsou i potraviny s vysokým obsahem vitamínu C, omega-3 nenasycených mastných kyselin a bílkovin. Tyto složky v potravě pomáhají redukovat tuk a posilují tvorbu kolagenu.

Celulitida - strava&pohyb

3. Pravidelný pohyb

K zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří i pravidelný a vyvážený pohyb. Ideální je kombinace kardio cvičení a silového tréninku. Na začátku každého cvičení i po cvičení by nemělo chybět důkladné protažení. Během samotného cvičení se poté doporučujeme zaměřit především na cviky na břicho, stehna a sedací svaly. Pokud nejste na cvičení a pravidelný pohyb zvyklý, můžete začít postupně, a to procházkami. I pár minut procházky denně na čerstvém vzduchu vám pomůže okysličit celé tělo, rozproudit krevní oběh a lymfatický systém.

4. Dostatek spánku a odpočinku

Dopřejte si dostatek spánku a relaxace. Pokud nedostatečně odpočíváte a spíte, tělo se dostává do psychického napětí. Relaxace a spánek pomáhají tělu regenerovat a odstraňovat stres. Ten jinak zvyšuje množství toxinů, které se pak ukládají v pokožce.

relax

5. Kolagen

Kolagen a celulitida mají velkou spojitost, neboť kolagen je primární složkou naší kůže a přispívá k její pružnosti a hydrataci. Bohužel v procesu stárnutí kolagenu v těle ubývá a dochází tak k rozpadu starší pojivé tkáně. Pokožka se pak stává méně pružnou a není schopná rychlé regenerace. Kolagen se začíná z pokožky ztrácet okolo 25. roku a k největšímu úbytku dochází především u žen od věku 40 let. Jeho množství můžete doplňovat pomocí nejrůznějších kolagenových přípravků, ať už v podobě tablet či kolagenových nápojů, nebo můžete podpořit jeho tvorbu v pokožce prostřednictvím vhodných kosmetických přípravků. Kosmetické přípravky obsahující ovesné hedvábí a lipid podporují obnovu buněk a syntézu kolagenu. Pružnost pleti podporují i přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou, bambucké máslo, mandlový či moringový olej.

6. Saunování a otužování

Říkáte si, jak vyzrát nad celulitidou? Zahrňte do své rutiny pravidelné saunování a otužování, které má hned několik benefitů. Saunování má na naše tělo relaxační účinek. Během saunování se do těla vyplavují endorfiny, jinak také přezdívané jako hormony štěstí. Endorfiny působí na dobrou náladu, pocity štěstí, a navíc také tlumí bolest. Během saunování dochází k ohřátí těla nad normální tělesnou teplotu, což je pro tělo nejenom příjemné, ale zároveň to také napomáhá k uvolnění svalů. 

saunování

Stejně prospěšné je i pravidelné otužování. Během otužování se nám zrychlí krevní a lymfatický oběh, více se soustředíme na správné dýchání a naše tělo se dostatečně okysličuje. S otužováním můžeme začít už během sprchování. Umyjte se vlažnou až teplou vodou a poté si pusťte na pár vteřin studenou vodu. Studenou vodu si pustě nejprve na nohy a poté postupujte výše k hlavě. Po pár vteřinách studené vody přejděte opět na teplou. Tento postup můžete párkrát zopakovat, ale jako poslední by měla být vždy studená voda. Každý den vydržte pod studenou vodou o pár vteřin déle. V létě se doporučuje 3 až 5 minut pod studenou vodou, v zimě 1 až 3 minuty.   

7. Pravidelná péče o pokožku

Pokožku je důležité pravidelně hydratovat nejenom pomocí dostatečného pitného režimu, ale také pomocí pěstících tělových olejů. Po použití tělových olejů zůstane kůže vláčná, pružná a jemná na dotek. Náš pěstící olej Lobey obsahuje vitamíny, minerály a přirozené antioxidanty, vaše pokožka tak bude vyživená, a navíc olejíček pomáhá předcházet i striím.

8. Masáž

V neposlední řadě je důležitá masáž problémových partií. Masáž rozproudí lymfatický systém, zlepší cirkulaci krve a napomůže zpevnit svalstvo a pokožku. Díky rozproudění lymfatického systému se z kůže snáze odplavují toxiny, zmírní se projevy pomerančové kůže, a navíc se k buňkám dostává více živin. Důležité je provádět masáž pravidelně a důsledně. 

S masáží můžete začít už ve sprše. Pokožku můžete připravit na masáž střídáním teplé a studené vody. Následně využijte tělovou peelingovou lufu, díky které pokožku krásně rozmasírujete a dosáhnete tak lepších výsledků. Masáž provádějte směrem odspodu nahoru krouživými pohyby.

Po sprše masáž dokončete ještě pomocí speciálních přípravků určených na celulitidu. My v Lobey jsme pro vás vyvinuli speciální krém proti celulitidě. Jak je již naším zvykem i v tomto krému nechybí vysoký obsah aktivních látek. Mezi klíčové aktivní látky patří:

  • FORSLEAN ® – extrakt z kořene Coleus Forskohlii – napomáhá mikrocirkulaci krve, podporuje štěpení tuků a odplavování mastných kyselin z tukové tkáně.
  • Kofein z Matcha Tea – zlepšuje mikrocirkulaci krve, snižuje zadržování vody a napomáhá odplavování přebytečné vody z podkožní tkáně. Zároveň urychluje metabolické procesy a přispívá k regeneraci pokožky.
  • Kapsaicin z Chilli papriček – prohřívá pokožku, urychluje metabolické procesy a odplavování mastných kyselin z tukové tkáně.

Krém proti celulitidě (559 Kč)

Krém proti celulitidě doporučujeme aplikovat 1x až 2x denně. Ideálně (ne však nutně) aplikujte krém po sprše na vlhkou a prohřátou pokožku. Krém proti celulitidě je možné aplikovat i na suchou pokožku.

Vyzkoušejte náš krém proti celulitidě. K dostání jej máme i ve formě vzorečku a náhradní náplně. V boji proti celulitidě nezapomínejte i na ostatní důležité kroky. Obrňte se jistou dávkou trpělivosti, buďte pečlivé a výsledek se zaručeně dostaví.

Přejít na e-shop

 

Mohlo by vás zajímat

6 5

Zpět do obchodu