Akné na zádech

banner_aknenazadech

S akné se za život setká i více než 90 % populace. Nejčastěji se s akné setkáváme na pleti, není ale výjimečné, že se akné objeví i na zádech. Jaké jsou příčiny akné na zádech a jaké faktory mají na jeho vznik největší vliv?

Příčiny vzniku akné

Princip vzniku akné na zádech je obdobný jako při vzniku akné na pleti. V pokožce dochází k nadprodukci mazu, který následně ucpává póry a vznikají tak tolik nepříjemné pupínky.

Akné na zádech je ale navíc specificky ovlivněno některými faktory, které při akné na pleti nemusíme řešit. Zásadní odlišností je v podstatě trvalé zakrytí pokožky, ke které se nedostává čerstvý vzduch, a tak snadno dochází k zapaření. Další zásadní odlišností je nesnadné umytí zad, kvůli kterému jsou na zádech místa, které nejsou tak důkladně umytá a dochází zde k většímu výskytu pupínků.

Jaké další okolnosti podporují vznik akné na zádech se dozvíte v následující kapitole.

Jaké faktory ovlivňují vznik akné na zádech?

Důkladné mytí zad

Při mytí zad je důležité nejenom nevynechat žádnou oblast, ale i produkt, který při mytí používáte a jak se následně o pokožku zad staráte. Vyberte si čistící produkt, který pokožku nevysušuje. Pokud se vám pupínky na zádech již objevily, je obzvláště vhodné zvolit čistící produkt na akné.

Doporučit vám můžeme naši Mycí pěnu na akné, která redukuje projevy akné a snižuje tvorbu kožního mazu. Zanechává pokožku čistou a zklidněnou bez pocitu vysušení.

Mycí pěna na akné 150 ml (480 Kč)

Na důkladné omytí zad nezapomínejte obzvláště po cvičení. Pot, který během cvičení na zádech vzniká je jedním z hlavních faktorů ovlivňujících vznik akné na zádech.

Tip: Po docvičení běžte do sprchy zhruba po 10 až 15 minutách. Tuto dobu totiž potřebuje naše tělo, aby snížilo produkci potu. Když tuto přestávku nedodržíte, je pravděpodobné, že se po osprchování budete stále hodně potit.

Nevynechávejte peeling zad

Do pravidelné péče o pokožku zad je vhodné zařadit peeling. Peeling napomůžu odstranění odumřelých kožních buněk. Vyzkoušet můžete například náš recept na kávový peeling, který si snadno připravíte doma pouze ze 2 surovin. Tělový peeling si dopřávejte jednou až dvakrát týdně.

Pozor při mytí vlasů

Při mytí vlasů se může snadno stát, že vám zbytky šamponu, masky či kondicionéru zůstanou na zádech. Obzvláště pokud používáte nešetrné vlasové přípravky, může se stát, že se dostanou do pórů, které následně ucpou. Po umytí vlasů nezapomínejte důkladně umýt i záda, abyste je zbavili veškerých zbytků vlasových přípravků.

Nevhodný materiál oblečení

Tím, že oblečením svá záda téměř trvale zakrýváme, je obzvláště důležitý výběr materiálu. Zvolte oblečení nejlépe z bavlny, lnu, bambusu, konopí nebo vlny. Ženy by měly dbát i na pravidelné praní podprsenky.

Podprsenka by se měla prát po každém nošení, zejména poté, co jí na sobě máte celý den, potíte se a podobně. V podprsence se hromadí pot, špína, prach a další nečistoty. Podprsenky je potřeba prát ve studené nebo vlažné vodě za použití šetrného pracího prostředku. Poté je neždímejte, aby nedošlo k jejich poškození.

Časté nošení batohu

Nechávejte batoh na zádech jen po nezbytně dlouhou dobu. Pod batohem se záda zapařují, a navíc otírání batohu o záda pokožku dráždí.

 

Tip: Pokud vás trápí akné na zádech, využijte Výhodného balíčku Akné na těle, který obsahuje Mycí pěnu na akné, Náhradní náplň Mycí pěny na akné a Tělové mléko.

 

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

Druhy akné vznik akné

 

Zpět do obchodu