5 snadných změn, které pomohou zbavit se akné

banner_5zmenprotiakne

Pokud vás trápí akné po dlouhé měsíce nebo roky, tak bohužel nezmizí ze dne na den, ale je potřeba postupně pracovat na tom, jak se zbavit pupínků. Existuje několik vnějších vlivů, které akné zhoršují, na které je dobré se zaměřit. Pojďme se podívat na 5 změn v životním stylu, které nám mohou s akné pomoci.

1) Ručník měňte každý den, povlak na polštář každý týden

ručníku se drží vlhkost, která je rájem pro množení bakterií. Ručník na obličej si proto poctivě měňte každý den a berte ho jako kartáček na zuby – nepůjčujte ani nejbližší kamarádce! 

Pravidelně měňte také povlak na polštář, a to nejlépe každý týden. V povlacích na polštář se množí bakterie a roztoči, kteří si libují v povrchu látky s odumřelou kůží, potem a případnými zbytky kosmetiky. Vhodné je i zvolit hedvábné povlaky na polštář, které jsou ideální pro pleť s akné, jelikož jsou prodyšné a nepodporují množení bakterií a plísní.

Naprostou samozřejmostí by také mělo být si pleť před spaním dvoufázově vyčistit – a to pomocí Odličovacího mléka a v druhém kroku pomocí Mycí pěny na akné. Jen tak pleť důkladně po celém dni vyčistíte.

 

Mycí pěna na akné 150 ml (480 Kč)

2) Nesahejte si na obličej

Zkuste si někdy za den spočítat, kolikrát jste si sáhnuli na obličej. Když se na to budete soustředit, určitě budete překvapeni, jak často to děláte. Ne vždy máte ruce dokonale vydezinfikované, takže tohle je nejrychlejší způsob, jak si na obličej zanést nespočet bakterií a nečistot z venkovního prostředí.

Ale je důležité myslet i na to, jak často si k obličeji přikládáme mobil a ten taky udržovat v čistotě a sklo pravidelně čistit hadříkem s dezinfekcí.

Jak si na obličej přestat sahat? Podívejte se na video:

3) Dopřejte si dostatek spánku a vyhýbejte se stresu

Ve spánku se v těle uvolňuje hormon melatonin, který povzbuzuje regenerační procesy v těle. Pokožka se tak regeneruje, obnovuje a vylučuje z těla toxiny. Během spánku dochází k přirozené exfoliaci pleti, během níž dochází k odloučení odumřelých kožních buněk. Pokud spánek není dostatečně kvalitní a dlouhý, organismus nestihne tento proces zcela dokončit. Následně pak odumřelé kožní buňky zůstávají na povrchu pokožky a jejich přítomnost zde může zapříčit vznik pupínků a ucpaných pórů.

Při nedostatku spánku naše tělo navíc začíná vytvářet stresový hormon kortizol, který negativně ovlivňuje naši pleť. Vysoké množství kortizolu ovlivňuje vznik tmavých kruhů pod očima, a navíc oslabuje kolagenová vlákna, kvůli čemuž vznikají vrásky.

Tip: Na noc můžete využít náš AHA Peeling, který odstraňuje z pleti odumřelé kožní buňky a stimuluje obnovu nových buněk. Již po 4 týdnech používání byly prokázány účinky na zvýšení hebkosti, rozjasnění a sjednocení pleti, na redukci hyperpigmentací a jizviček po akné a na snížení množství černých teček.

 

AHA Peeling s postupným uvolňováním 50 ml (599 Kč)

 

4) Omezte alkohol a cigarety

Alkohol a cigarety do velké míry ovlivňují kvalitu pleti. Víkendová sklenička vína na obličeji nenapáchá nenávratné škody, ale mějte na paměti, že alkohol dehydratuje a ničí zásoby vitamínu A. Pokud už se rozhodnete dát si skleničku alkoholu, dejte si i skleničku čisté vody, kterou doplníte ztracenou hydrataci.

Cigarety jsou ještě zákeřnější než alkohol, jelikož při kouření se prachové částice z dýmu usazují v pórech, což společně s mazem zhoršuje to, jak vaše pleť vypadá. Kouření způsobuje i předčasně zestárlou pleť se sklonem k tvorbě vrásek a šedivým nezdravým odstínem.

5) Zaměřte se na zdravou stravu

Zdravá a vyvážená strava je klíčem nejen k zdravému tělu, ale i zdravé pleti. Kromě již výše zmíněného alkoholu, je největším hříchem nadmíra jednoduchých cukrů a soli. Pojídání sladkostí vede ke zvýšení inzulínu, což přes stimulaci testosteronu podporuje tvorbu mazu a má vliv na ucpávání mazových žlázek.

Na zvýšenou tvorbu akné mohou mít vliv ještě i další potraviny. Je ale důležité si uvědomit, že naše pleť je stejně individuální jako my, a tak každý z nás může reagovat na jiné potraviny. Někomu tak může pomoci omezit kravské mléko, jinému lepek nebo další dráždivé potraviny, jako jsou kakao, káva či velmi kořeněná jídla.

 

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

Co dělat a nedělat v boji proti rozšířeným pórům a černým tečkám Jak používat AHA peeling

Zpět do obchodu