Závidíte ostatním ženám krásnou hustou hřívu, zatímco vy máte zplihlé vlasy bez života? Postarejte se o vlasovou pokožku a uvidíte rozdíl i na vlasech. Pokožka na hlavě je totiž jako půda. Některé rostliny mají rády kamenitou, jiné potřebují bohatou rašelinu. A na tom, z čeho rostou, se odráží jejich vzhled. Stejně tak je to s vlasy. Vaše hříva je odrazem vaší vlasové pokožky. Pokud máte suché vlasy, pokožce chybí hydratace a výživa. Jak to napravit?
1) Doplňujte vitamíny a důležité živiny
Vlas se z velké části skládá z bílkoviny keratinu, který se tvoří v buňkách uvnitř vlasového váčku. Tyto buňky jsou citlivé na nedostatek vitamínů a minerálů, když tělu chybí, vlasy se lámou, třepí a vypadávají. Proto je tedy potřeba podporovat tvorbu keratinu. A to tím, že do jídelníčku zařadíte dostatek zeleniny, ovoce, citrusů, ořechů a semínek.
Sáhněte taky po speciálních doplňcích stravy nebo potravinách bohatých na další důležité látky – biotin, hořčík, zinek, kyselinou listovou a vitamíny skupiny B a hlídejte si pitný režim. Během dne vypijte 30 až 40 ml na každý kilogram své hmotnosti.
2) Vyberte si správnou vlasovou kosmetiku
Místo konvenční kosmetiky sáhněte raději po přírodní. Konvenční produkty obsahují chemická pěnidla, která vytváří bohatou pěnu a dodávají pocit lepšího umytí vlasů. Přírodní produkty nahrazují tyto složky rostlinnými extrakty, které ne vždycky dokonale pění, ale vlasová pokožka pěnu k umytí nepotřebuje, jde jenom o náš pocit při umývání. U přírodní kosmetiky se nemusíte bát nežádoucích účinků (svědění, pálení, alergická reakce a podobně).
Vybírejte si vždycky šampon určený pro váš typ vlasové pokožky. Na suché, zplihlé a lámavé vlasy doporučujeme LOBEY šampon na suché vlasy. Intenzivně pečuje o suché a lámavé vlasy, hydratuje a vyživuje vlasy od kořínků, a navíc pomáhá předcházet vzniku lupů. Obsažené aktivní látky Panthenol a Aquarich® hydratují, vyživují pokožku a dodávají vlasům pevnost a pružnost. Pečující Vegan keratin navíc vlasy posiluje a zabraňuje lámání a třepení. Vlasy jsou tak lesklé, hebké a dobře se rozčesávají. Šampon neobsahuje, na rozdíl od většiny produktů na trhu, sulfáty, silikony, syntetické tenzidy ani PEG-.
Dohromady se šamponem používejte vždycky kondicionér. Šampon totiž otevírá vlasové kutikuly, ze kterých se následně vyplavují nečistoty. Pokud je ale znovu neuzavřete, budou vlasy náchylnější k vysoušení a poškození během fénování. Kondicionér funguje jako „uzavírač” kutikul, a navíc zajistí jejich dostatečnou ochranu i snadnější rozčesávání. A maska? Ta je vždycky dobrý nápad. Dodá vlasům extra dávku hydratace k běžné rutině (šamponu a kondicionéru), pomáhá předcházet lámání, třepení konečků a posiluje přirozenou ochranu vlasů.
3) Naučte se správnou rutinu na umývání
Šampon, kondicionér, maska, olejíček. Všechny tyto produkty mají v rutině své místo, protože každý z nich dodává vlasům určitou péči. Postupujte tedy takto:
1. Vlasy si rozčesejte a důkladně namočte teplou vodou. Do dlaní si vymáčkněte šampon, rukou ho lehce napěňte a krouživými pohyby vmasírujte na vlasovou pokožku. Nechte chvíli působit a důkladně opláchněte. Potom celé ještě jednou zopakujte. Poprvé šampon vymývá hlavní nečistoty, podruhé dočišťuje.
2. Vymačkejte z vlasů vodu a do délek naneste masku. Nechte působit alespoň 5 minut. Potom vlasy opláchněte. Masku nepoužívejte při každém umývání, zařaďte ji do rutiny jednou až dvakrát týdně.
3. Rovnoměrně do délek naneste kondicionér, nechte pár minut působit a poté důkladně opláchněte.
4. Po umytí si do vlasů vmasírujte 1 až 2 kapky vlasového olejíčku. Promněte vlasy a prsty pročešte do délek.