Jak pečovat o mastné vlasy?

banner_clanek_mastnevlasy

Vlasy jsou odjakživa považovány za korunu krásy, přibližně až 25 % žen ale trápí mastné vlasy. Příliš mastná vlasová pokožka nám ubírá na sebevědomí, způsobuje nepříjemné svědění, a dokonce může vyústit až do problémů s lupy. Jak se o vlasy správně starat, aby nedocházelo k jejich rychlému maštění?

Proč se vlasy mastí?

Kořínky vlasů mají mazové žlázy, které vylučují kožní maz. Jedná se o přirozený jev společný pro všechny typy vlasů. Bez kožního mazu se naše vlasy a vlasová pokožka neobejdou. Maz zajišťuje hydrataci pokožky, chrání ji před vnějšími vlivy svým antibakteriálním účinkem, udržuje vlasy zdravé a zabraňuje jejich nadměrnému vysoušení a lámání.

Problém ale nastává, pokud mazové žlázy začnou pracovat příliš intenzivně. Následně dochází k nadprodukci mazu a vlasy jsou mastné.

Jaké jsou příčiny mastících se vlasů?

Pokud chcete vyhrát nad rychle se mastícími vlasy, je důležité zaměřit se na to, jaká je jejich příčina.

Jednou z příčin, kterou bohužel nemůžeme nijak ovlivnit, je genetická predispozice. V takovém případě je i velmi časté, že se potýkáte nejenom s mastnými vlasy, ale také i s mastným typem pleti. Pokud je tohle váš případ, nezoufejte. I tak můžete vhodnými přípravky a správnou péčí dosáhnout toho, aby se vlasy ještě více nemastili.

Podobně je to i v případě mastících se vlasů z důvodu změn hladiny hormonů. V období těhotenství, po porodu nebo po vysazení hormonální antikoncepce dochází k výkyvům hladiny hormonů, které způsobí mastící se vlasy. I v tomto případě je potřeba sáhnout po vhodných přípravcích a správně o vlasy pečovat.

Jednou z možná i nejčastějších příčin mastných vlasů je dráždění pokožky špatnou péčí. Na vině mastných vlasů tak velmi často jsou nejenom přípravky, které na vlasy a vlasovou pokožku používáte, ale také i způsob, jakým vlasy myjete a jak o ně dále pečujete.

V neposlední řadě může být viníkem nezdravý životní styl. Hodně stresu, nedostatek spánku, kouření, špatné stravování nebo i nedostatečný pitný režim – to vše může mít za následek mastné vlasy. 

Jaké produkty pro mastné vlasy zvolit?

Pokud se vám vlasy více mastí, je důležité zaměřit se na to, jaké produkty pro své vlasy zvolíte. Volte takové, které nejenom vaše vlasy dokonale vyčistí a vyživí, ale které působí blahodárně i na pokožku hlavy. Zdravá pokožka hlavy je v tomto případě zcela zásadní. 

V LOBEY jsme do všech šamponů přidali LOBEY přírodní vlasový komplex, který obsahuje kombinaci extraktů ze 7 rostlin, které mají výborné účinky na vlasy a vlasovou pokožku. Vybrané extrakty podporují regeneraci vlasové pokožky, snižují nadměrnou tvorbu kožního mazu, a navíc působí i při redukci tvorby lupů. Více se o složení a jeho účincích můžete dozvědět v článku „Představujeme vám náš unikátní LOBEY Přírodní vlasový komplex“.

Z našich šamponů vám pak pro mastné vlasy můžeme doporučitŠampon na podporu růstu a proti vypadaní vlasů nebo Šampon na normální a barvené vlasy. Tyto šampony vlasům poskytnou ideální dávku hydratace, a zároveň vlasy i vlasovou pokožku krásně vyživí. 

 

Šampon na podporu růstu a proti vypadaní vlasů 200 ml (380 Kč)

Šampon na normální a barvené vlasy 200 ml (290 Kč)

 

Jak správně vlasy mýt?

Správnou volbou šamponu to nekončí. Potřeba je také vědět, jak na správné mytí vlasů. Jednou z hlavních zásad, kterou je zároveň nejtěžší dodržet, je nemýt si vlasy příliš často (každodenní mytí). Pokud máte mastné vlasy, je naprosto přirozené mít tendenci umývat si je každý den. Příliš častým mytím ale dochází k nadměrnému vysušování pokožky, na které mazové žlázy reagují větší produkcí mazu a ocitáme se tak v začarovaném kruhu.

Ze začátku si zkuste mýt vlasy alespoň ob den a následně interval prodlužujte. Nepříjemného pocitu mastných vlasů se v tyto dny můžete zbavit pomocí suchého šamponu, díky kterému vlasy ušetříte od celkové procedury s mytím a vysoušením vlasů. Pozor si ale dejte na nekvalitní suché šampony, které sice dokážou vlasy hezky odmastit, ale jejich složení je extrémně silné a pokožku velmi vysuší, což opět vede k větší produkci mazu.

Když dojde na samotné mytí vlasů, měli byste mít na paměti několik zásad, jak správně při mytí vlasů postupovat. Jak správně vlasy mýt se dozvíte v našem článku Zásady správného mytí vlasů

Také vás trápí mastné vlasy? Přečtěte si i naše další články, kde se dozvíte spoustu užitečných informací, jak o vlasy správně pečovat.

 

Přejít na e-shop

Mohlo by vás zajímat

Zásady správného mytí vlasů Nejčastější chyby v péči o vlasy

Zpět do obchodu