Náš příběh

„Chceme krásu nejen pro lidi, ale i pro prostředí, ve kterém žijeme.“

Naše značka vznikla díky šťastnému setkání

Tomáš, Milan a David – to jsme my tři, kamarádi z Brna, kteří stáli v roce 2018 na počátku celého projektu LOBEY. Tomáš je zkušený vývojář kosmetiky, Milan specialista v oblasti kvality a zdravotnických prostředků a Davidovou oblastí je marketing. Spojuje nás touha podílet se na věcech, které mají smysl. Díky šťastnému setkání tří lidí se zkušenostmi z různých oblastí jsme vytvořili tým, který dokáže nejen vyvinout kosmetické produkty, ale také vytvořit prosperující značku. Můžeme tak nabídnout kosmetiku podle vlastních představ – funkční, přírodní, bez chemie a dopadů na životní prostředí. A bez toho, abychom museli dělat kompromisy.

Jak se tři chlapi dostanou k výrobě kosmetiky?

Je to tak – za vším hledej ženu. Když Davidova manželka otěhotněla, hledali společně kosmetiku, která by byla bezpečná a zároveň účinná.

Přestože trh překypoval nejrůznějšími produkty, najít takový, který by měl bezpečné přírodní složení a zároveň fungoval, byl nesplnitelný oříšek. Podrobné prozkoumání složení vždy ukázalo, že i drahé přípravky přímo určené pro miminka obsahují chemické konzervanty, ropné produkty a další potenciálně nebezpečné látky. V každém produktu, který se již začínal jevit jako vhodný, byla nakonec alespoň jedna složka, která odporovala představě o opravdu bezpečné kosmetice. Dokonce se tehdy objevila kauza jedné velké značky pro děti, ve které se vyskytoval azbest.

Dalším impulzem bylo, že za námi začali pro rady chodit naši nejbližší a kamarádi – jakou kosmetiku mají používat a čemu se ve složení vyhnout. Postupně se nás začali ptát, proč lidem nenabídneme vlastní produkty, u kterých by žádné ústupky dělat nemuseli. A tak vznikla myšlenka propojit naše zkušenosti a pokusit se situaci na trhu změnit. Začali jsme pracovat na vývoji vlastní kosmetiky.

20190830_134528199_iOS Bez názvu-2

Chtěli jsme vytvořit produkty, které bychom s klidným srdcem doporučili svým nejbližším

Našim cílem bylo vyvinout kosmetiku, která bude opravdu fungovat, a ukázat, že to jde i bez chemie a nebezpečných látek. Lidský organismus je v dnešní době pod velkým náporem škodlivých látek z jídla i životního prostředí, a proto jsme se rozhodli přinést kosmetiku, která tělo ničím dalším nezatíží.

Záleží nám na tom, aby složení bylo co nejjednodušší, přírodní a bez zbytečných přísad. Zároveň ale musí řešit kosmetické problémy, nebo jim pomáhat předcházet. Abychom si mohli být funkčností skutečně jisti, přidáváme do každého produktu vysoké množství hned tří aktivních látek, které mají konkrétní účinek vždy potvrzený klinickými studiemi a testy. 

Důležitým bodem je také to, aby byla kosmetika šetrná k přírodě. Proto naše produkty najdete v obalech ze skla, bambusového dřeva nebo recyklovaného plastu. Používáme pouze certifikované suroviny z ekologického zemědělství, které jsou vegan a nejsou testovány na zvířatech, a stále hledáme nové cesty, jak být ohleduplnější.

Kosmetika propojující mužskou ochrannou sílu a připomínky více než sta žen

Jak vznikaly první produkty? Do každého produktu jsme nejdříve promítli svou mužskou ochranářskou povahu a mnohaleté zkušenosti. Výsledná konzistence se rodila téměř rok. Aby produkty odpovídaly přáním a požadavkům spotřebitelů, zapojili jsme do vývoje i samotné ženy. S testováním nám nejprve pomáhaly naše známé. Později do finální podoby výrobků promluvila více než stovka žen s různými zvyky a potřebami, které svými připomínkami přispěly k doladění detailů. Právě tyto podněty a zkušenosti nám pomohly vytvořit kosmetické produkty, které mají optimální pečující složení pro ženskou pokožku.

Propojením ženského světa krásy a naší mužské síly a ochranářské povahy jsme vyvinuli kosmetiku, za kterou si stojíme a hrdě ji můžeme doporučit každému, kdo hledá efektivní a kvalitní kosmetické přípravky bez chemických přísad.

Zpět do obchodu