Proč je přírodní kosmetika lepší volbou?

Stále častěji se všude skloňuje slovní spojení "přírodní kosmetika". Jak to tedy s přírodní kosmetikou je a proč je lepší než syntetická?

Přírodní kosmetika je účinná

Přírodní kosmetika je účinná a výsledky na sebe také nenechají dlouho čekat. Ačkoli mnoho výrobců tvrdí, že syntetické látky mají jisté magické vlastnosti, díky čemuž fungují efektivněji, opak je pravdou. Ty nejúčinnější látky jako vitamíny, proteiny či kyselina hyaluronová ve skutečnosti pocházejí z přírodních zdrojů. Antioxidanty z rostlin jsou skvělé proti stárnutí, polysacharidy hydratují a mastné kyseliny zas vyživují pokožku.

Přírodní kosmetika je bezpečná

Přírodní kosmetika je bezpečnější nejen pro lidské tělo, ale také pro životní prostředí. Představte si, že od 50-tých let, kdy začal rozmach chemického průmyslu, na kosmetický trh vstoupilo více než 100 000 chemikálií. Bezpečnost mnohých z nich nebyla nikdy testována. Jelikož v přírodní kosmetice najdete pouze látky z přírody, nemusíte se obávat žádných nežádoucích účinků.

Výroba přírodní kosmetiky je šetrná vůči naší planetě

Suroviny se získávají šetrnými procesy a stejně se i zpracovávají. Ve všech fázích výroby je využívání přírodních zdrojů a následné zpracování látek zodpovědné. Používají se pouze certifikované přírodní produkty, díky čemuž se snižuje i množství chemikálií, které by mohly znečistit například odpadní vodu. V případě, že vás životní prostředí zajímá, je pro vás přírodní kosmetika jako stvořená.

Investujete do dlouhodobých výsledků

Jelikož přírodní produkty obsahují vyšší koncentraci aktivních složek, nemusíte je tak často používat. Namísto toho, abyste si například krém nanášely třikrát denně, bude úplně stačit, když si ho nanesete jednou za dva dny. Samozřejmě, vždy záleží na typu produktu a vašich potřebách, avšak obecně vám přírodní kosmetika většinou vydrží déle. I proto jde o lepší investici.

Pokud hledáte vhodnou alternativu ke konvenční kosmetice, která je účinná, ale i šetrná k přírodě, tak je pro Vás biokosmetika LOBEY tou pravou volbou!