Intimní hygiena v těhotenství a po porodu

intim 2

1 Změna pH. Vlivem hormonálních změn v těhotenství je narušeno přirozené pH intimních partií, a ty jsou tak citlivější a náchylnější k podráždění a vzniku infekcí.

2 Výtoky a očistky.  V těhotenství je běžným jevem zvýšený čirý výtok a po porodu se pohlavní cesty čistí prostřednictvím tzv. očistek. Ty mají nasládlý zápach a po vyloučení z těla se mohou stát živnou půdou pro množení nežádoucích mikroorganismů. Je proto důležité dbát na zvýšenou hygienu. Budete se tak cítit komfortněji, vyhnete se nepříjemnostem a také nežádoucímu zápachu.

3 Poporodní poranění. Správná a kvalitní hygiena je také důležitá pro rychlé zahojení rodidel (popř. jizvy po císařském řezu). Po porodu je vhodné umývat se vlažnou vodou po každé toaletě a používat šetrný přípravek určený na intimní hygienu. Předejdete tak riziku vzniku infekcí či dalších nepříjemných komplikací.

Vaše tělo se musí vyrovnávat s velkými změnami, a proto si zasloužíte kvalitní péči, která bude zároveň šetrná k miminku.

Komfort v těhotenství, co nejrychlejší zahojení se po porodu a předcházení komplikacím je důležité - nejen pro vaši psychickou pohodu, ale také proto, abyste se mohla v klidu a naplno věnovat svému miminku, toto jedinečné období si užít a mít na něj co nejhezčí vzpomínky.

 hands-105455_1920

Řešení? Vyberte si ten správný produkt pro intimní hygienu. 

Splněny by měly být tyto 3 vlastnosti.

vyber peny

Přírodní složení

Přírodní složení je šetrnější, bezpečnější, nevysušuje a je vhodné i pro citlivou pokožku. Sulfáty (průmyslová pěnidla), které jsou obsaženy ve většině běžně dostupných přípravků na intimní hygienu, vysušují kůži, narušují její přirozený povrch a mohou způsobovat svědění. 

Kyselé pH

Při mytí intimních partií byste se měla nejen v těhotenství rozhodně vyhnout klasickým mýdlům a sprchovým gelům, které mají zpravidla zásadité pH. Přípravky na intimní hygienu by měly mít mírně kyselé pH okolo 5, které je pro pokožku přirozené. Výrobky se zásaditým pH tuto přirozenou rovnováhu ničí, čímž pokožku dráždí, vysušují a přispívají k riziku vzniku infekce.

ph

Bez umělých parfemací

Uměle parfémované přípravky nejsou pro intimní hygienu vhodné, neboť mohou intimní partie dráždit. Nedráždivé přípravky oceníte hlavně v období šestinedělí, kdy se hojí poporodní rány. Také kvůli miminku je lepší používat přípravky, které nejsou parfemované vůbec a nebo pouze lehkými přírodními parfemacemi. Neparfemované produkty nebo produkty s přírodní parfemací zároveň nemění přirozenou vůni těla maminky, což napomůže k vytvoření blízkého vztahu s miminkem.

baby-21167_1920

Intimní pěna Lobey – prověřená více než 100 ženami.

intimka
  • 100% přírodní složení, nedráždí a neštípe
  • pH 5–5,5
  • Jemně a důkladně čistí, nevysušuje pokožku
  • Pomáhá hojit a regenerovat
  • Ekologický obal z recyklovaného plastu

Jemná intimní pěna LOBEY byla speciálně vyvinuta pro potřeby maminek s ohledem na jejich častý kontakt s miminkem nejen při kojení. Proto ji můžete využít také jako sprchový gel na jemné a šetrné umytí celého těla včetně popraskaných prsou nebo místo holící pěny při holení podpaží a intimních partií. Pro omytí rodidel ji lze použít i vícekrát denně. Pěna obsahuje pouze přírodní parfemace, které jsou velice jemné, příjemné, nedráždivé a zanechávají tělu jeho přirozenou vůni, která je důležitá pro navázání pouta s miminkem.

suroviny intimka_1

Obsahuje přírodní tenzidy, výtažky z dubové kůry, Heřmánku lékařského, Měsíčku lékařského, Ginko biloby, Tulsi (Bazalka posvátná) a Aloe Vera. Měsíček lékařský a Heřmánek lékařský napomáhají hojení ran. Přibližně 90 % surovin má mezinárodní certifikaci EcoCert nebo je v BIO kvalitě (zbylých 10 % jsou suroviny čistě přírodního původu). V produktu jsou použity pouze přírodní parfemace, které mají certifikaci IFRA, certifikaci použití v přírodní kosmetice dle ISO 9235 a také certifikaci Vegan.

Koupit


Co říkají zákaznice, které pěnu vyzkoušely?

recenze intimka bile2

 

logo_1je nová přírodní kosmetika vyvíjená a vyráběná v České republice. Všechny produkty mají 100% přírodní složení a vysoký obsah
aktivních látek, jejichž účinky byly uvěřeny nezávislými klinickými studii. K dostání je také na e-shopech Econea, Mall či Rohlík.

Prirodni_VeganBez_KonzervantuBez_Parabenu_GMOBez_SyntetickeParfemaceCitliva_pletDoprava_ZdarmaKvalitni_SlozeniNetestovano_ZvireOvereny_UcinekPrimoVyrobceRecyklovany_PlastVyvijeno_Zenami

Vyzkoušet

 

Zpět do obchodu