Ke každé objednávce získáte výherní los! Zjistěte více na www.lobey.cz/stedre-vanoce

6 rad, jak předcházet kožním problémům v době nošení roušek

6 rad jak pecovat o plet v dobe noseni roušek

Nošení roušky je aktuálně povinností každého z nás. Rouška má zachytit co nejvíce virů, ideálně přenosu úplně zabránit. Nepropustnost však zároveň znamená, že pleť pod rouškou nemůže dýchat, jak byla dříve zvyklá. Navíc teplé a vlhké prostředí, které pod rouškou při nošení vzniká, je hotovým rájem bakterií. Nesprávná péče o pleť v tomto období tak může mít za následek nepříjemné potíže jako akné, ucpávání pórů či dokonce závažnější kožní infekce. Přečtěte si 6 rad, jak pečovat o pleť v době nošení roušek a problémům předejít.

1. Omezte make-up

Je líčení vaší každodenní rutinou? V době nošení roušek byste měla raději na nějaký čas udělat výjimku a snížit použití dekorativní kosmetiky na minimum. Make-up představuje pro pokožku zátěž a může přispívat k ucpávání pórů. Líčení pod rouškou pravděpodobně stejně nikdo neocení a make-up by se vám jen zbytečně utíral do roušky. Navíc to má i svá pozitiva – necháte pleť konečně odpočinout a ušetříte na líčidlech! Pokud se přesto chcete malovat alespoň lehce, nezapomeňte se důkladně odlíčit ihned, jak přijdete domů a roušku sundáte.

2. Důkladně čistěte pleť

myci pena

Na pleti se nám v průběhu dne běžně zachycují spousty nečistot, bakterií i virů. Důkladné čištění pleti je proto velmi důležité, obzvláště v této době. Nejenže tak můžete redukovat pupínky a další nedostatky, ale zároveň si pleť dezinfikujete – stejně jako je to potřebné v případě rukou. „Doporučuji pleť čistit i v případě, že se zrovna nenalíčíte. Ideální je odlíčit pleť ve dvou fázích – nejdříve klasicky odličovacím mlékem či tonikem a následně ještě obličej umýt s pomocí pleťové mycí pěny a teplé vody. Zajistíte tak důkladnější vyčištění pleti včetně hlubších pórů,“ radí Tomáš Plíhal, vývojář kosmetiky LOBEY. 

LOBEY_Pena_OblicejLOBEY_Mleko_Odlicovaci

Tipy pro čištění pleti: Obličejová Mycí Pěna, Odličovací Bio Mléko

3. Produkty na bázi oleje na čas odložte

Používáte make-up nebo skincare, které zanechávají vaši pokožku mastnou? Produkty, které jsou na bázi oleje, zvyšují produkci kožního mazu a napomáhají ucpávání pórů. Tím se zhoršuje vzdušnost pokožky. Jedná se například o výrobky s vazelínou nebo minerálními oleji. Zároveň se vám mastné produkty mohou namísto do pleti vsáknout do materiálu roušky, což ještě více snižuje její prodyšnost. Tak nepřilévejte olej do ohně a kosmetiku na bázi oleje raději v době, kdy nosíte roušku, vynechte.

4. Nezapomínejte na kvalitní hydrataci

fotoLOBEY_skincare(2)

Nošení roušky je pro pleť velice namáhavé a může způsobovat její vysušování. Dlouhodobější nošení roušky může způsobit i drobné oděrky a zčervenání. Nesmíme proto zapomínat na potřebnou výživu a hydrataci, která problémům pomůže předcházet. Vhodné jsou zejména krémy, které se rychle vstřebávají, hydratují, ale nezanáší póry. Důležité je také nepřehlížet složení kosmetice, neboť chemické látky jsou pro pleť dalším zatížením. Kromě krémů může vypomoct také třeba bambucké máslo, které má schopnost hydratovat, aniž by ucpávalo póry. Použít můžete i hydratační pleťovou masku, která navíc umožní pokožce odpočinout a regenerovat. 

LOBEY_Sada_DennNocni

Tipy pro hydrataci: Denní ochranný krém Daily Urban Protection Cream obsahující bambucké máslo a vitamíny, Noční krém Anti-Age Night Lifting Serum

5. Pozor na peeling

Chcete v tomto období pleti dopřát extra péči? Jako zbraň proti ucpaným pórům vás nejspíše napadne peeling. Pomůže zbavit se nečistot a odumřelých kožních buněk, ale při jeho použití je potřeba dodržovat určitá pravidla. „Peeling doporučuji nanášet jen tehdy, když už daný den roušku nosit nebudete a nepůjdete ven, například večer. Důležité je vždy přípravek aplikovat na mokrou pokožku,“ vysvětluje Tomáš Plíhal a zároveň upozorňuje, že i když se pokožka po peelingu jeví krásně hladká, je mnohem náchylnější na infekce. Peeling totiž vedle vyčištění pleti může krátkodobě narušit kožní bariéru. Důležité je také po proceduře pleť namazat hydratačním krémem.

6. Dbejte na čistotu roušky

DSC_1689web(1)

Nejen, že neustále čistá a sterilní rouška bude lépe chránit vás i vaše okolí, ale také zmírní případné následky pro pleť. Vzhledem k tomu, že do roušky dýcháme, vzniká vlhké a teplé prostředí. To je ideální prostředí pro množení virů a bakterií. Může také dojít k nepříjemnému zapaření pleti. Proto je vhodné zvlhlou roušku včas nahradit novou. Roušky pravidelně vyměňujte a textilní roušky sterilizujte praním na 90 stupňů. Vaše pleť vám za to bude vděčná. 

Tip: Pokud nemáte možnost si roušku častěji měnit, vložte do ní papírový ubrousek, který zachytí vlhkost a obměňujte ten. Zabráníte tak tomu, že se vaše pleť zapaří a že se vám budou na pleti snadněji množit bakterie.

 

 

Zpět do obchodu