4 důvody, proč vyzkoušet přírodní kosmetiku

4 důvody

Slovní spojení přírodní kosmetika můžeme v dnešní době slyšet opravdu často. V čem se liší od klasické kosmetiky a jaké jsou její benefity? V tomto článku jsme pro vás vybrali 4 hlavní důvody, proč stojí za to přírodní kosmetiku vyzkoušet.

 

1. důvod: Přírodní kosmetika je účinná

Je mýtem, že kosmetika musí obsahovat různé chemické látky, aby opravdu fungovala. Ty nejúčinnější látky jako vitamíny, proteiny či kyselina hyaluronová totiž ve skutečnosti pocházejí z přírodních zdrojů! Přírodní kosmetika vás svými účinky překvapí! Třeba antioxidanty z rostlin jsou skvělé proti stárnutí, polysacharidy hydratují a mastné kyseliny dokážou krásně vyživit pokožku.  Navíc u přírodních surovin nemusíte mít obavy ze zanesení pórů, vysušení pokožky či z jejího podráždění, které často způsobují právě syntetické látky. Přírodní kosmetiku si proto oblíbí lidé nejen s citlivou pokožkou.

 

2. důvod: Přírodní kosmetika je bezpečná

Představte si, že od 50. let minulého století, kdy začal rozmach chemického průmyslu, na kosmetický trh vstoupilo více než 100 000 chemikálií. Bezpečnost mnohých z nich nebyla nikdy testována. Čím dál více lidí si v dnešní době alespoň letmo očima proletí složení potravin při nákupu v supermarketu a dbá na to, co jí. V tomto ohledu kosmetika bohužel zaostává. A konvenční značky si tak mohou dovolit do sletu cizojazyčných odborných názvů schovat i látky, které jsou pro ně z hlediska nákladů levné, ale pro lidské tělo nejsou zcela bezpečné. Přitom zvláště u produktů jako jsou krémy či sprchová kosmetika, které používáme na každodenní bázi, je složení zvláště důležité! Kůže, největší lidský orgán, funguje jako houba a má schopnost do sebe vstřebat až 70 % látek, které se následně dostanou i do krevního oběhu. Skrze časté používání se tak vliv kosmetiky na naše zdraví významně kupí. V přírodní kosmetice najdete pečlivě vybírané kvalitní přírodní suroviny, kterým můžete důvěřovat.

 

3. důvod: Výroba přírodní kosmetiky je šetrná vůči naší planetě

Při výběru kosmetických produktů je důležité dívat se nejen na dopady na naše tělo, ale také na životní prostředí a další tvory, kteří v něm společně s námi žijí. Přírodní kosmetika je způsob, jak si dopřát krásnou pokožku bez dopadů na přírodu! Suroviny používané při výrobě přírodní kosmetiky se získávají šetrnými procesy a stejně tak se i zpracovávají. Ve všech fázích výroby je využívání přírodních zdrojů a následné zpracování látek zodpovědné. Používají se pouze certifikované přírodní produkty, díky čemuž se snižuje i množství chemikálií, které by mohly znečistit například odpadní vody nebo půdu, a ovlivnit tak život i ostatních živočichů. Přírodní kosmetika není testována na zvířatech a má i vegan složení.

 

4. důvod: Investujete do dlouhodobých výsledků

Přírodní kosmetika se sice pohybuje ve vyšší cenové hladině, avšak z dlouhodobějšího hlediska se vám tato investice vyplatí nejen finančně. Přírodní produkty obsahují vyšší koncentraci aktivních složek, díky čemuž není nutné je používat tak často, jako jste zvyklí u klasické kosmetiky z drogerie. Namísto toho, abyste si například krém nanášeli dvakrát denně, bude úplně stačit, když si ho nanesete jednou za dva dny. Samozřejmě, vždy záleží na typu produktu a vašich potřebách, avšak obecně vám přírodní kosmetika většinou vydrží déle. Navíc přírodní kosmetika problémy s pokožkou řeší, ne potlačuje či vytváří problémy jiné. V dlouhodobém horizontu tak ušetříte i v tomto směru.

Pokud hledáte vhodnou alternativu ke konvenční kosmetice, která je účinná, ale i šetrná k přírodě, tak je pro vás biokosmetika LOBEY tou pravou volbou!

4 duvody infografika

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení