4 důvody, proč vyzkoušet přírodní kosmetiku

4 důvody

Slovní spojení přírodní kosmetika můžeme v dnešní době slyšet opravdu často. V čem se liší od klasické kosmetiky a jaké jsou její benefity? V tomto článku jsme pro vás vybrali 4 hlavní důvody, proč stojí za to přírodní kosmetiku vyzkoušet.

 

1. důvod: Přírodní kosmetika je účinná

Je mýtem, že kosmetika musí obsahovat různé chemické látky, aby opravdu fungovala. Ty nejúčinnější látky jako vitamíny, proteiny či kyselina hyaluronová totiž ve skutečnosti pocházejí z přírodních zdrojů! Přírodní kosmetika vás svými účinky překvapí! Třeba antioxidanty z rostlin jsou skvělé proti stárnutí, polysacharidy hydratují a mastné kyseliny dokážou krásně vyživit pokožku.  Navíc u přírodních surovin nemusíte mít obavy ze zanesení pórů, vysušení pokožky či z jejího podráždění, které často způsobují právě syntetické látky. Přírodní kosmetiku si proto oblíbí lidé nejen s citlivou pokožkou.

 

2. důvod: Přírodní kosmetika je bezpečná

Představte si, že od 50. let minulého století, kdy začal rozmach chemického průmyslu, na kosmetický trh vstoupilo více než 100 000 chemikálií. Bezpečnost mnohých z nich nebyla nikdy testována. Čím dál více lidí si v dnešní době alespoň letmo očima proletí složení potravin při nákupu v supermarketu a dbá na to, co jí. V tomto ohledu kosmetika bohužel zaostává. A konvenční značky si tak mohou dovolit do sletu cizojazyčných odborných názvů schovat i látky, které jsou pro ně z hlediska nákladů levné, ale pro lidské tělo nejsou zcela bezpečné. Přitom zvláště u produktů jako jsou krémy či sprchová kosmetika, které používáme na každodenní bázi, je složení zvláště důležité! Kůže, největší lidský orgán, funguje jako houba a má schopnost do sebe vstřebat až 70 % látek, které se následně dostanou i do krevního oběhu. Skrze časté používání se tak vliv kosmetiky na naše zdraví významně kupí. V přírodní kosmetice najdete pečlivě vybírané kvalitní přírodní suroviny, kterým můžete důvěřovat.

 

3. důvod: Výroba přírodní kosmetiky je šetrná vůči naší planetě

Při výběru kosmetických produktů je důležité dívat se nejen na dopady na naše tělo, ale také na životní prostředí a další tvory, kteří v něm společně s námi žijí. Přírodní kosmetika je způsob, jak si dopřát krásnou pokožku bez dopadů na přírodu! Suroviny používané při výrobě přírodní kosmetiky se získávají šetrnými procesy a stejně tak se i zpracovávají. Ve všech fázích výroby je využívání přírodních zdrojů a následné zpracování látek zodpovědné. Používají se pouze certifikované přírodní produkty, díky čemuž se snižuje i množství chemikálií, které by mohly znečistit například odpadní vody nebo půdu, a ovlivnit tak život i ostatních živočichů. Přírodní kosmetika není testována na zvířatech a má i vegan složení.

 

4. důvod: Investujete do dlouhodobých výsledků

Přírodní kosmetika se sice pohybuje ve vyšší cenové hladině, avšak z dlouhodobějšího hlediska se vám tato investice vyplatí nejen finančně. Přírodní produkty obsahují vyšší koncentraci aktivních složek, díky čemuž není nutné je používat tak často, jako jste zvyklí u klasické kosmetiky z drogerie. Namísto toho, abyste si například krém nanášeli dvakrát denně, bude úplně stačit, když si ho nanesete jednou za dva dny. Samozřejmě, vždy záleží na typu produktu a vašich potřebách, avšak obecně vám přírodní kosmetika většinou vydrží déle. Navíc přírodní kosmetika problémy s pokožkou řeší, ne potlačuje či vytváří problémy jiné. V dlouhodobém horizontu tak ušetříte i v tomto směru.

Pokud hledáte vhodnou alternativu ke konvenční kosmetice, která je účinná, ale i šetrná k přírodě, tak je pro vás biokosmetika LOBEY tou pravou volbou!

4 duvody infografika

Zpět do obchodu